8. Родриго Паласио (Интер)

• 31мин

99. Андреа Пинамонти (Интер)

9. Преслав Йорданов (ЦСКА) асистенция - Борис Галчев

ЦСКА​ победи 18-кратния шампион на Италия „Интер“ с 2:1 в най-престижната си контрола от предсезонната подготовка.

Двубоят се игра на италианска земя, а червените спечелиха с попадения на Арсенио Нунеш и Преслав Йорданов в началото на двете полувремена. За четвъртия в крайното класиране на Серия А се разписа Родриго Паласио, за да изравни резултата в 14-ата минута.

Тимът на Христо Янев изигра силен мач и създаде добри положения, а отлично представяме направи и вратарят Георги Китанов, който през първата част спаси дузпа, а през втората не позволи на „нерадузрите“ да стигнат до второ попадение.

ЦСКА започна мача с висока преса и в осмата минута успя да отнеме топката пред наказателното поле на „Интер“. Борис Галчев напредна и стреля от дъгата, но ударът му с левия крак по земята премина малко встрани от страничната греда.

Минута по-късно Паласио проби през центъра и стреля от около 20 метра, но също не успя да уцели рамката на вратата зад Китанов.

В десетата минута Арсенио Нунеш овладя центриране на Стойчо Атанасов отдясно и от малък ъгъл откри резултата, насочвайки топката по земя до далечната греда.

"Интер“ имаше нужда от по-малко от четири минути, за да стигне до равенство. Централните бранители на ЦСКА допуснаха грешка след далечно центриране от левия фланг и подариха топката на Паласио, който спокойно си я нагласи и я изпрати покрай Китанов.

В 24-ата минута червените бяха много близо да поведат за втори път. Станислав Маламов получи топката на границата на наказателното поле и отправи техничен фалцов удар към далечния ъгъл, но гредата спаси Самир Ханданович.

Пет минути по-късно Арсенио Нунеш тръгна от центъра и проби до до наказателното поле, но изстрелът му премина встрани.

В следващата атака защитата на ЦСКА отново позволи на центриране отляво да стигне до човек на точката на дузпата. Рафаел Перес, който сгреши и при първия гол, фаулира овладелия топката Андреа Пинамонти и главният съдия отсъди наказателен удар. Потърпевшият се зае с изпълнението, но Китанов спаси.

В 35-ата минута Борис Галчев отправи силен изстрел от дистанция, но Самир Ханданович показа рефлекс и изби в корнер.

На почивката Роберто Манчини смени всичките си титуляри, а малко след началото на втората част пред ЦСКА се откри чудесен шанс за 2:1. Преслав Йорданов се озова сам зад защитата и опита технично да прехвърли вратаря Хуан Пабло Карисо, но прехвърли и вратата.

В 55-ата минута голмайсторът на червените се реваншира за пропуска си. Той получи страхотен извеждащ пас от Галчев и технично копна топката над Карисо за 2:1.

До края на мача „Интер“ натисна и създаде добри възможности за гол, но Китанов направи отлични спасявания срещу Стеван Йоветич, Маури Икарди и Елоге Яо.