Турнир: „А“ футболна група 2010/11 (21-ви кръг)
Съдия: Таско Тасков
На живо по: bTV Action
  • 87мин

18. Борис Галчев (ЦСКА)

Отборите на ЦСКА и Литекс не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0. В срещата от XXІ-я кръг на А ФГ домакините и червените изпуснаха няколко добри възможности за гол.

ЦСКА започна много активно двубоя и натика съперника в неговата половина. Още в 5-а минута Янев от домакините влезе грубо в краката на Галчев и получи жълт картон. В тази ситуация Янев се контузи и бе заменен принудително от Руменов. В 12-а минута след грешка в защитата на Литекс, Спас Делев стреля моментално, но топката срещна гръб на бранител излезе в ъглов удар. Последваха няколко опасни центрирания пред Караджов от страна на Дока и Занев, но до попадение не се стигна. В 32-а минута Иван Бандаловски пресира Дока и му отне топката, последва бърз пас към Делев, който нахлу в наказателното поле, но там Йеленкович притича и изчисти в корнер. В 37-а минута Румен Трифонов опита да изненада вратаря с удар от дистанция, но шутът бе много неточен. Минута по-късно след поредната груба грешка на отбраната в оранжево Сашо Тонев от аутлинията върна към вратарското поле, където Виничиус и Николов се сблъскаха и Делев не успя да се възползва от неразбирателството.

В 51-а минута Дока стреля много опасно покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Караджов. Десетина минути по-късно Делев центрира от ъглов удар, Грегъри Нелсън отправи удар с десния крак, но в аут. В 79-а минута Маркиньос направи уникален пропуск! Бразилецът се измъкна от защитата на домакините и се озова сам срещу Виничиус, прехвърли го, но не успя да улучи вратата. Три минути по-късно Джерманович не съумя да вкара с глава от около 2 метра. Армейците доиграха срещата с човек по-малко след като Борис Галчев получи втори жълт и съответно червен картон в 86-а минута.