Червен картон

8. Том (Литекс)

• 58мин

ЦСКА​ е новият носител на Суперкупата на България!

Това е четвърти рекорден трофей за армейците, като по този начин стават едноличен лидер в този турнир. На финала игран на стадион „Лазур” в Бургас, ЦСКА  размаза Литекс с 3:1 и спечели трофея. Литекс поведе с гол на Кодо в началото на срещата, но след десетина минути Спас Делев изравни. Зику от дузпа и отново Делев узакониха поредната купа за ЦСКА. Нашите момчета бяха подкрепяни непрестанно от своите верни привърженици, които бяха пропътували разстоянието до Бургас. След награждаването капитанът Тодор Янчев се качи при собствениците на клуба в официалната трибуна и връчи отличието на рожденика г-н Иво Иванов. След него купата вдигнаха г-н Димитър Борисов и Изпълнителният директор г-н Венцислав Живков. Последва почитна обиколка с трофея и радост с червените фенове.

В 3-та минута след колеблива изява на вратаря на Литекс, топката Делев пръв стигна до топката и я прати към опразнената врата. В последния момент Бодуров се намеси решително и изчисти топката пред самата голлиния. В 6-та минута след грешка в защитата на ЦСКА Флорес с глава намери непокрития Кодо, който от близо вкара за 1:0. три минути по-късно Румен Трифонов напредна по лявото крило и подаде остро към Mишел Платини, Занев обаче игра с топката преди бразилеца. В 16-та минута Платини намери с техничен пас Делев зад гърба на оранжевата отбрана. Озовал се сам срещу вратаря Делев не сгреши и с левия крак изравни резултата. Минута след това Мишел Платини излъга Занев и пробва силен изстрел по диагонала, който мина много близо до десния страничен стълб на вратата. Последваха няколко добри атаки за армейците, като в тях дейно участие взеха Янчев, Нелсън и Зику. В 28-та минута след грешно отиграване в защитен план на играчите на Ловеч топката попадна в Делев, който стреля мигновено, но слабо и право в ръцете на Александров. В 43-та минута Янис Зику опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но кълбото рикошира тяло на бранител и не затрудни стража на Литекс. Малко преди края на първата част Платини се измъкна от опеката на Занев и потърси с прострелно центриране Зику, но в последния момент румънецът се подхлъзна и не успя да играе с топката.

В 47-та минута Румен Трифонов напредна в наказателното поле на Литекс и бе фаулиран от Жос. Главният рефер отсъди дузпа в полза на ЦСКА. От бялата точка Янис Зику бе хладнокръвен и вкара, за да изведе напред своя тим. Мало след това появилият се на полувремето играч на Литекс Том получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на Мартин Дечев без топка. В 56-та минута Спас Делев директно от корнер уцели сглобката на вратата на Александров. В 59та минута Тошко Янчев с перфектен пас намери Спас Делев, който с техничен изстрел прати топката в мрежата зад вратаря. В 67-та минута Мартин Дечев отстъпи своето място на Павел Виданов. Именно пред Виданов се откри възможност за гол, но в Бодуров се намеси решително и за пореден път спаси своя отбор от инкасирането на нов гол. В 75-та минута Румен Трифонов се намеси много добре и спаси вратата на Караджов от дебнещия Мирасема. В 82-та минута своя официален дебют за ЦСКА направи и Саша Живец, който замени Грегъри Нелсън. В заключителните минути друг дебютант Янис Зику отстъпи мястото си на Станислав Костов.