8. Борис Галчев (ЦСКА)

Напуснал без смяна

• 86мин

5. Николай Дичев (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна най-убедителната си победа от началото на сезона – 11:0 срещу Ботев (Ихтиман) в 21-ия кръг на Югозападната В група. Това бе 28-ми пореден успех за „армейците“ и 20-ти в първенството на трета дивизия, като с него възпитаниците на Христо Янев увеличиха още общата си голова разлика във всички турнири – 119:4 и 90:2 във В група.

17-годишният Павел Головодов отбеляза хеттрик, по две попадения вкараха Борис Галчев и Костадин Хазуров, Момчил Цветанов също добави едно попадение, а единственото ново попълнение през зимата Николай Дичев се разписа за първи път с екипа на новия си отбор.

ЦСКА има 60 точки и отново повежда с 8 преднина пред втория Витоша (Бистрица) в класирането на В група. „Армейците“ се справиха със задачата да зарадват хилядата души на стадиона, дошли, въпреки проливния дъжд над столицата, като отбелязаха най-сериозния разгром от началото на сезона.

Въпреки че трима от основните футболисти на ЦСКА във В група не фигурираха сред титулярите (Борис Галчев, Самир Аясс и Костадин Хазуров), домакините не страдаха от липса на креативност в началото на мача.

Още в 8-ата минута Павел Головодов получи възможност да стреля пред границата на наказателното поле след технично подаване на Петър Витанов и юношеският национал с прекрасен изстрел с левия крак откри резултата – 1:0. Головодов вкара ефектен гол и в мача между двата тима за Купата, като сега отново се отплати за доверието на Христо Янев.

В 17-ата минута ЦСКА направи отлична бърза атака по крилото и в типичния си стил стигна до второ попадение, благодарение на центриране отдясно по тревата на Николай Цветков, което бе засечено с шпагат от Преслав Йорданов за 2:0.

Малко по-късно Йорданов можеше да отбележи втория си гол, но този път бързата атака по лявото крило не доведе до попадение, въпреки че Момчил Цветанов намери нападателя фронтално срещу вратата. Овладяването на Йорданов не бе възможно най-доброто и мокрият терен също попречи на бившия стрелец на Локо (София) да отправи удар.

В 33-ата минута ЦСКА отново избухна след няколко по-лежерни отигравания – Николай Цветков получи топката на изгодна позиция в наказателното поле и отправи мощен шут по диагонала отдясно, като Момчил Цветанов се разписа при добавката за 3:0.

В 43-ата минута Николай Цветков с нова великолепна изява по десния фланг центрира безупречно на далечната греда за връхлитащия Головодов, който с плонж реализира за втори път – 4:0.

В 50-ата минута първо Йорданов не можа да засече в мрежата центриране отляво на Цветанов, после при добавката Цветков отново не успя да преодолее вратаря, а третият шут на играч на ЦСКА мина на сантиметри от гредата – пореден чист пропуск за „армейците“.

След като в 55-ата минута ново центриране отляво за Йорданов не завърши с гол, секунди по-късно бившият ас на Литекс изведе технично на фланга Кирил Динчев, който сервира топката във вратарското поле и вече Йорданов с едно докосване засече за 5:0.

Поредното центриране от левия фланг – този път на Цветанов – завърши с едно докосване в мрежата на Ботев и оформен хеттрик от страна на Головодов, който се разписа за 6:0 в 64-ата минута и оформи хеттрика си.

Същото упражнение „армейците“ повториха и в 71-ата минута, когато Галчев увлече четирима души около дъгата на пеналтерията и подаде вляво за непокрития Цветанов, който реши да центрира на далечната греда за Хазуров, за когото не бе трудно да се разпише – 7:0.

В рамките на една минута между 74-ата и 75-ата минута Цветанов на два пъти предостави топката за резервата Борис Галчев, който по елегантен начин реализира и в двата случая, за да набъбне резултата на 9:0.

Единственото ново попълнение за „червените“ през зимата – Николай Дичев – с глава се разписа за 10:0 след центриране отдясно на Галчев. В 90-ата минута Цветанов пресече топката при опит за изнасяне от страна на съперника и Хазуров излезе очи в очи с вратаря, за да го преодолее хладнокръвно с 11:0.