7. Спас Делев (ЦСКА)

• 68мин

17. Георги Миланов (Литекс)

• 87мин

ЦСКА​ победи тима на Литекс с 2:1 в мач от ½ финалната фаза в турнира за Купата на България и по този начин се класира за финалния мач. Пред пълните трибуни на стадион „Българска армия” и невероятната подкрепа от феновеет армейците сломиха съперника с два гола на Спас Делев.

Още в началото Грегъри Нелсън стреля към вратата на Литекс, но ударът му мина над напречната греда.  В 8-а минута след остро центриране по земя се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, но там никой не успя да игра е с топката. Малко след това в рамките на минута се откриха две възможности за гол пред армейците. Първо Спас Делев бе изведен зад защитата на Литекс, стреля, но ударът му мина окрай вратата. Минута след това Джузепе Акуаро отправи удар, който мина на сантиметри от дясната греда на вратата, но играта бе спряна преди това за игра с ръка. В 23-а минута Борис Галчев започна атака за ЦСКА и пусна хитро на ляво към Румен Трифонов, който обърна атаката с пас на дясно към Нелсън. Холандецът с едно докосване върна към Галчев, който стреля опасно над напречната греда. В 28-а минута Спас Делев бе оставен непокрит на задната греда и стреля към Виничиус , който не успя да улови топката и при добавката Делев не сгреши. Червените дооминираха на терена и продължиха да създават опасности пред Виничиус. В 33-а минута Спас Делев шутира мощно към вратата, но вратаря отрази. В 39-а минута Мишел Платини бе намерен зад отбраната на гостите, но в последния момент Барт му отне владението на топката. Минута по-късно бразилецът пропусна да отбележи от около метър, тъй като топката го хвана в крачка.

През втората част гостите на няколко пъти застрашиха вратата пазена от Иван Караджов. Първо Барт стреля с глав , но вратаря спаси. След това Занев шутира от движение ит опката мина близо до десния страничен стълб. В 58-а минута Тодоров направи невероятен пропуск, след като не успя да насочи топката с глава във вратата на около 2-3 метра. В 68-а минута Миланов изравни след центриране от ъглов удар и точен изстрел с глава. В 87-а минута Спас Делев вкара своя втори гол в мача и даде преднина на армейците. Маркиньос бе намерен в наказателното поле и върна към Делев, който шутира. Топката срещна тялото на Николов и се оплете в мрежата на вратата.