• 89мин

Червен картон

4. Жозиаш Басо (Славия)

ЦСКА​ спечели Купата на България!

На финала игран на Националния стадион „Васил Левски” армейците победиха с 1:0 своя съперник Славия. Победното попадение вкара Спас Делев в 39-та минута на двубоя. Червените надиграха своя съперник по всички показатели и пропуснаха много шансове за гол.

Срещата започна равностойно и  още в началото Попара имаше възможност да стреля от пряк свободен удар, но го направи твърде неточно. Две минути по-късно в 4-та и Маркиньос обстрелва вратата, но не намери очертанията. В 11-та минута Мишел Платини стреля опасно покрай десния страничен стълб.  В 21-та минута Димитров получи официално предупреждение от рефера за грубо нарушение в центъра на терена. В 27-та минута след центриране в наказателното на Славия останаха съмнения за игра с ръка на играч на белите, но съдията остана безмълвен и бе прав, защото такава нямаше. Две минути по-късно Мишел Платини бе съборен в пеналта, но отново не последва съдийски сигнал. В 33-та минута Маркиньос стреля от въздуха, но много неточно.  Три минути след това Румен Трифонов бе намерен хитро от Грегъри Нелсън зад отбраната на гостите и опита триково да преодолее вратаря, но не се получи. В 39-та минута логичното се случи и червените поведоха в резултата. Маркиньос проби отдясно и центрира в наказателното поле, там двама футболисти се разминаха с топката и тя попадна в краката на Делев. Нападателят не сгреши и забоде топката под напречната греда. Две минути след това се наложи Иван Караджов да се намесва решително и да отразява удар на Божов от непосредствена близост.

В 51-та Спас Делев опита изстрел от границата на наказателното поле, но бе блокиран от бранител в бяло. В 62-та минута отново Спас Делев се озова в стрелкова позиция, шутира, но вратаря със сетни усилия изби в ъглов удар. В 67-та минута Нелсън преодоля защитник и потърси Маркиньос на границата на вратарското поле, но в последния момент бранител изчисти. Три минути по-късно пак холандецът се измъкна от отбраната, но вместо да комбинира със съотборник реши да стреля и сгреши. В 76-та минута в състава ба ЦСКА бе извършена принудителна смяна. Мишел Платини получи контузия и бе заменен от Александър Тонев. В 82-та минута Маркиньос отстъпи своето място на Петър Стоянов. В 85-та минута Иван Караджов демонстрира страхотн рефлекс и спаси от легнало положение удар към вратата.