Есенен полусезон 2019/20 - първа част

Изпращаме един противоречив полусезон, в който бяхме свидетели на странни въртележки на кормилото на любимия отбор. В турнира за Лига Европа преодоляхме два съперника и отпаднахме от третия, не без помощта на съдиите, нещо, което се превръща в традиция. Продължаваме в турнира за купата на България след един драматичен мач, а в първенството се представяме далеч под заложените от последните три сезона критерии.

В Лига Европа имаме 2 победи, 2 равенства и 2 загуби с обща голова разлика 6:3. За купата на България сме с актив от 2 победи и голова разлика 4:0. В първенството имаме 11 победи, огромен брой равенства 6 и 3 загуби с голова разлика 35:14. Общо в официалните мачове сме с 15 победи, 8 равенства и 5 загуби при голова разлика 45:17. Изиграхме и 10 контролни срещи със 7 победи и 3 загуби и голова разлика 17:6. Или ако трябва да направим равносметка на целия полусезон то тя изглежда по следния начин: 38 изиграни мача, от които печелим 22 мача, завършваме наравно в 8 от тях и губим 8 мача, като вкарваме 62 гола и получаваме 23 гола.

Линк към всички резултати от полусезона:

Линк за мачовете от Първа професионална лига:

Линк за мачовете от Лига Европа:

Линк за мачовете от купата на България:

Линк за контролните ни срещи:

Вратарите:

По традиция започваме със стражите на червената врата.

Густаво Бусато:

Густаво Бусато Бразилецът се появи в България от ниските дивизии в родната си страна и това възбуди взрив от недоволство в редиците на червените фенове, а предизвика и доста подигравки от страна на другите привърженици в България. Оказа се, че всички сме се пообъркали – Бусато е отличен вратар, има стабилен рефлекс, излиза и боксира добре, ръководи умело защитата, играе прилично с крака, но нещо повече – внесе така чаканата сигурност в този невралгичен пост в червения отбор. Лично Ивайло Петров сподели, че има много хляб в този вратар. Убедени сме, че голям брой точки са в нашия актив, именно защото негови намеси ни спасиха в рискови ситуации. А още по-интересно е, че това се случваше в последните десет минути от мачовете ни, но Густаво беше сигурен и уверен дори в заключителните моменти на мача. Има характер на победител, а в края на годината увеличи червената общност с едно прекрасно бебе, което ще му вдъхне нови сили като титулярен вратар на червените. Лична равносметка: 15 изиграни мача, от които 13 в първенството и 2 за купата на България; 1412 минути общо, от които 1225 за първенство и 187 за купата на България; 13 чисти мрежи, а към това добавяме и 8 мача и 387 в контролни срещи. Безспорният номер 1 в нашите редици.

Витаутас Черниаускас:

Витаутас Черниаускас Това е третият сезон на литовеца в отбора и както и предишните го започна като титуляр. И пак по старата схема – добър рефлекс и заставане при близки и далечни удари, но недостатъчно добра намеса при центрирания, въпреки високия си ръст и отчайваща игра с крака. Във всеки един от изиграните му мачове, при всяка върната към него топка, всеки от феновете на тима, но още по-лошо, всеки един от съотборниците му затаяваше дъх. Поради тази причина в един момент от сезона загуби титулярното си място и поради отличната игра на бразилския си колега ще трябва да се надява на брилянтно поведение и игра в предсезонната подготовка, за да захапе нов шанс. Мислим си, че предвид високата му за родните стандарти заплата, може би трябва да се търси възможност за продажба и намиране на друг втори вратар в тима. Лична равносметка: 13 изиграни мача, от които 7 в първенството и 6 за Лига Европа; 1272 минути общо, от които 666 минути за първенство и 606 минути за Лига Европа; 5 чисти мрежи, а към това добавяме 7 мача и 372 минути в контролни срещи.

Илия Шаламанов-Тренков:

При наличието на двама вратари от този калибър, младокът роден в Брисбейн, Австралия получи възможност да блесне само в контролните срещи, като куриозното бе, че първи минути получи не в червения отбор, а в тима на Кариана Ерден, след като и двамата вратари на втородивизионния тим спукаха гуми в контролата с ЦСКА. Остави обаче отлични впечатления срещу Арис Солун Гърция, а физическите му данни ни карат да се надяваме на отличен вратар собствено производство в близкото бъдеще. Илия е в люта борба с Кристиян Сотиров в тима на ЦСКА до 19 години, но има леко предимство с 10 титулярни старта. Лична равносметка: 2 мача в контролни срещи и 84 изиграни минути; 1 чиста мрежа.

Кристиян Сотиров:

Още един млад червен страж на фокус. Софиянецът също остави отлични впечатления в контролата с Арис Солун Гърция, но и той нямаше възможност да запише минути в официален мач. Както обяснихме се бори за титулярно място в тима ни до 19 години като е записал 5 титулярни мача. Лична равносметка: 1 мач в контролна среща и 45 изиграни минути.

Петър Петров:

Младокът от Монтана, започна сезона в първия ни тим и дори записа минути в приятелския мач с Вихрен Сандански, след което бе изпратен отново в Литекс Ловеч под наем, за да трупа игрова практика, което се оказва удачен вариант имайки предвид, че досега е записал 13 мача във Втора лига и 7 чисти мрежи, а за купата на България добавя 3 мача и 1 чиста мрежа. Лична равносметка: 1 мач в контролна среща и 30 изиграни минути; 1 чиста мрежа.

Защитниците:

Това е линията, в която имаше най-много размествания – герои и антигерои.

Петър Занев:

Петър ЗаневНовият капитан на ЦСКА влезе с взлом в първия ни тим и в сърцата на всички фенове на тима. Борбен, поливалентен, безкомпромисен в борбата за топка. Започна както всички очакваха по левия фланг на защитата, но поради ред причини скоро се озова в сърцето на отбраната, където с бързината си и сърцатата си игра е отличен партньор на по-високите, но и по-бавни партньори в тима. Лидер, който винаги е там, където трябва да е, а в мачовете с по-затворени противници, умее да ги изненадва с пробив по центъра, или пък като дублира по левия фланг, а нещото, което и бекове и крила трябва да учат от него е центрирането в наказателното поле. Оказа се, че Петър умее да изпълнява отлично ъглови удари, а и се превърна в първи избор при изпълняване на свободни удари като дори отбеляза гол срещу Етър Велико Търново. Лична равносметка: 24 мача (трето място за полусезона), от които 18 за първенство (дели второто място за полусезона), 1 мач за купата на България и 5 за Лига Европа; 2094 изиграни минути (второ място в тима), от които 1650 минути за първенство (първо място в тима), 95 минути за купата на България и 349 минути за Лига Европа; Вкара 1 гол за първенство и направи 4 асистенции (номер 2 в тима); към това добавяме 7 мача и 354 минути в контролни срещи с една асистенция в тях. Капитанът на тима!

Раул Албентоса:

Раул АлбентосаИспанецът дойде със статут на звезда в защитата ни и напълно оправда очакванията към него. Стабилен, с отлично пласиране, което му дава възможност да е винаги пред нападателите на противника. Добра и стабилна игра с глава както пред нашата врата, така и пред тази на съперника. Може би трябва да се научи да прибира малко повече ръцете, но това са бели кусури. Има изключителен усет за играта и по типично испански начин умее да разсича с пас по дължина на игрището по земя, ала също така умее да прави дълги извеждащи подавания. Пасна си като дялан камък със Занев в центъра на отбраната, използвайки бързината му по чудесен начин и рапределяйки правилно задълженията с него. Това, което изумява е професионализмът, с който се отнася към отбор и фенове, пример в тренировките и пример за отношение към публиката – дали отдавайки почит за френетичната подкрепа или пък давайки 30 минути автографи на най-малките привърженици на червените след тежък мач. Нямаме търпение да го видим, след правилна подготовка на полусезона, когато ще добави и във физическо естество. Лична равносметка: 20 мача (можеха да бъдат и много повече, ако не беше контузията в края на полусезона), от които 15 за първенство, 2 за купата на България и 3 за Лига Европа; 1920 изиграни минути, от които 1423 минути за първенство (3-то място в тима), 177 минути в купата на България, 320 минути в Лига Европа; 2 гола за първенстото; към това добавяме и 4 мача и 140 изиграни минути в контролни срещи.

Жеферсон Телес:

Бразилецът започна сезона там, където завърши предишния сезон – титулярен ляв защитник, но бързо показа същата игра: недостатъчно включване в предни позиции и въпреки това грешки във фаза защита. Постепенно в хода на сезона и след идването на Мазику изгуби борбата за стартовата линия на защитата, а като че ли в хода на сезона Крушчич започна да го използва като ляв халф или ляво крило в края на мачовете, като по този начин съумя да наклони везните в наша полза в няколко случаи. В края на полусезона подписа нов договор с клуба и се надяваме с него да дойде и по-константна игра и по-малко контузии, друг негативен до този момент фактор. Лична равносметка: 22 изиграни мача, от които 14 мача за първенство, 2 мача за купата на България и 6 мача за Лига Европа; с 1351 изиграни мача, ясно се вижда, че трудно изкарва цял мач, от които 664 минути за първенство, 123 минути за купата на България и 564 минути в Лига Европа; 2 вкарани гола, от които 1 за първенството и 1 за Лига Европа и нито една асистенция; към това добавяме 10 мача и 597 изиграни минути в контролни срещи.

Брадли Мазику:

Французинът с конгоански произход дойде по-късно в сравнение с другите нови попълнения, но стабилните му изяви отляво в защитата и още по-запомнящи се включвания по крилото му донесоха бързо признанието и титулярното място. Бърз и маневрен, с отличен демараж и приличен дрибъл, борбен и грамотен тактически, компенсира неточностите си с желание и тичане през всичките 90 минути на всеки мач. Струва ни се, че ако пред него има техничен и бърз футболист като него, с който да се дублират, всеки един от противниците ни ще има проблеми отляво. Убедени сме, че след една пълна подготовка с отбора ще изглежда още по-сигурен и остър. Лична равносметка: 16 изиграни мача, от които 14 мача в първенството и 2 мача за купата на България; 1347 изиграни минути, от които 1188 минути за първенството, 159 минути за купата на България; 2 асистенции за първенството; към това добавяме 3 мача, 196 минути игра и 1 асистенция в контролни срещи.

Иван Турицов:

Иван ТурицовМладокът от Плевен бе открието на миналия сезон и очакванията към него чувствително нараснаха. Трябва да отчетем, че през този полусезон нова контузия го извади от игра за дълго, а след като се върна мястото отдясно на защитата бе захапано от Гълъбов. В мачовете, които игра бе достатъчно стабилен в защита, но не толкова агресивен и настъпателен по десния фланг, а и включванията му там намаляха в сравнение с първия му сезон. Все пак едва на 20 години и след една добре проведена подготовка си остава най-проспериращия десен бек в България. Лична равносметка: 15 изиграни мача, от които 12 мача в първенството и 3 мача за Лига Европа; 1163 изиграни минути, от които 1015 в първенството и 148 в Лига Европа; нито един мач в контролните срещи.

Пламен Гълъбов:

Централният защитник от Шумен попадна в полезрението на всички с добрите си изяви през миналия сезон в Етър Велико Търново и очаквахме, че рано или късно ще си намери място в центъра на нашата защита, пък дори и само като заместник на титулярната двойка. По стечение на съдбата, шанс да попада в първите единадесет му се отвори като ... десен бек, след контузията на Турицов. Малко е да се каже, че Пламен сграбчи своя шанс и даде изключителна стабилност в дясната част на отбраната, а в течение на мачовете започна и да се включва напред по-често и пролича отличния му поглед върху играта. След тези отлични игри и след контузията на Албентоса изигра и мачове в центъра на отбраната и свърши отлични своята работа и там. Ако продължава израстването си по този начин, му предвиждаме стабилно място в червения отбор, а много скоро и повиквателна в националния отбор. Лична равносметка: 11 изиграни мача, от които 8 в първенството, 1 мач за купата на България и 2 мача за Лига Европа; 1039 изиграни минути, от които 756 минути за първенството, 95 минути за купата на България и 188 минути за Лига Европа; вкара 1 гол за първенство; към това добавяме 9 мача и 580 минути и 1 гол в контролни срещи.

Нуно Томаш:

Борбеният португалец започна сезона като титуляр в центъра на защитата, но постепено след привличането на Албентоса и сработването му със Занев, изпадна от първия състав. В последствие след добрите включвания на Гълъбов, тотално изпадна от плановете за първия тим и се задоволяваше да бъде в групата за мачовете. Имайки предвид, че се завръща и Чорбаджийски ни се струва, че това бе последният полусезон на Томаш в ЦСКА. В мачовете, които изигра проличаваше огромното му желание за игра, но честно казано на моменти играе рисково, а скоростта му е доста под нормата. Лична равносметка: 9 изиграни мача, от които 4 за първенство и 5 мача за Лига Европа; 890 изиграни минути, от които 378 минути в първенство и 512 минути в Лига Европа; към това добавяме 9 мача и 601 минути в контролните срещи на тима.

Николай Бодуров:

Николай БудуровКапитанът от миналия сезон е огромното разочарование на този полусезон. Не се наемаме да решим каква точно е ситуацията с централния защитник от Благоевград, остава обаче горчивината от факта, че защитник номер едно на миналия сезон в България, почти не игра, а съвсем скоро ще се окаже минало за тима ни. Игра малко, за да можем да оценяваме доколко състоянието му може да се сравнява с това от миналия сезон. След това бе изваден от първия състав и можем само да гадаем каква би била защитата ни с него и Албентоса в центъра и Занев в лявата част на защитата... Лична равносметка: 5 изиграни мача, от които 2 в първентството и 3 мача за Лига Европа; 508 изиграни минути, от които 188 минути в първенството и 320 минути за Лига Европа; към това добавяме 4 мача и 156 минути в контролни срещи.

Божидар Чорбаджийски:

След противоречивия сезон през миналата година, Божидар започна като резерва настоящия полусезон. След едва няколко мача, в които отново игра без да блести бе решено да играе под наем в Стяуа Букурещ Румъния, но и там участието му бе много спорно. Изигра едва 4 мача, в два, от които бе изгонен, а в трети от тях направи блестящ мач и влезе в отбора на кръга в Румъния. Именно тези приливи и отливи са пречка на безспорно талантливия защитник с отлични физически данни да разгърне на сто процента възможностите си. Много скоро след това стана ясно, че Стяуа няма да се възползва от възможността да го задържи за постоянно и Божидар ще се върне у дома. Имайки предвид напускането на Бодуров и най-вероятната раздяла с Томаш, това е възможност за защитника, който продължава да е част и от плановете на националния селекционер, да започне без тежеста да бъде титуляр и да наложи своето място в родния отбор. Лична равносметка: 4 изиграни мача, от които 3 за първенството и 1 за Лига Европа; 280 изиграни минути, от които 264 минути за първенство и 16 минути за Лига Европа; към това добавяме 6 мача и 291 минути изиграни в контролните срещи.

Стойчо Атанасов:

Бургазлията е момче с гореща кръв, която обаче го подведе в престоя му в ЦСКА. Вижда се, че гори в играта, но специално в мачовете, които изигра това доведе до безмислени нарушения, оголване на зоната и класически тип прегаряне. Жалко, защото в него има много хъс, който би могъл да бъде полезен, но само с подходящите футболни качества и нагласа, нещо което на този етап не виждаме. След като и голяма част от феновете са настроени срещу него, а и скоро не е попадал в групите въобще, си мислим, че това са последните му дни в червения тим. Лична равносметка: 4 изиграни мача, от които 2 за първенство, 1 за купата на България и 1 за Лига Европа; 239 изиграни минути, от които 136 в първенството, едва 9 минути за купата на България и 94 минути за Лига Европа; към тях добавяме 7 мача и 524 минути в контролни срещи.

Асен Дончев:

Играч от Благоевград в ЦСКА само по себе си е класика. Асен е в тази група от защитници по принуда, имайки предвид, че играе като дясно крило много по-често, отколкото като десен бек, но в три от контролите ни тази година, младокът игра именно отзад и се справи повече от прилично. Бърз и динамичен, разбира се, че си личи, че има какво да учи в защитен план. Чудесна инвестиция за добро червено бъдеще. Лична равносметка: 3 изиграни мача и 169 минути в контролни срещи.

Александър Бучков:

Още един младок, този път от Русе. Игра като десен бек в мача с Арис Солун Гърция и се справи добре. Представлява част от едно добро поколение на собствената ни академия, надяваме се скоро да последва пробив в мъжкия ни отбор. Лична равносметка: 1 изигран мач и 49 минути в контролна среща.

Християн Петров:

Млад защитник от Пловдив. Само по себе си, дори попадане в групата на ЦСКА за контролна среща е нещо за споменаване. Лична равносметка: 1 попадане в групата за контролна среща.

Полузащитниците:

В тази линия ще трябва да добавим още класа, за да гоним поставените цели.

Тиаго Родригес:

Това определено е най-слабият полусезон на Тиаго. И то не само като резултати - голове и асистенции, но и като присъствие на терена. Вярно е, че навъртя доста мачове, но това по-скоро беше липса на алтернатива, отколкото футболна закономерност. Португалецът е тромав, изключва се от играта в големи интервали от времето. Никой не оспорва стабилния му технически арсенал, пас и визия за играта, с които през първите два сезона компенсираше липсата на бързина, но това което липсва в него е плам и концентрация. Сякаш някой изгаси целия му устрем, а грешките му в средата на терена в повечето случаи водят до много опасни контраатаки. Ако през паузата на първенството не може да намери онази игра от началото на пребиваването му, то трябва да се помисли и за раздяла, това от което имаме нужда незабавно обаче е алтернатива на Родригес. Лична равносметка: 25 изиграни мача (дели второто място за полусезона), от които 18 мача за първенство (дели второто място и тук), 2 мача за купата на България и 5 за Лига Европа; 2032 изиграни минути (трето място за полусезона), от които 1412 минути за първенство (трето място за полусезона), 108 минути за купата на България, 512 минути за Лига Европа; 5 вкарани гола (споделено трето място), от които 4 за първенство и 1 за Лига Европа; само 2 асистенции, от които 1 за първенство и 1 за купата на България; към това добавяме 10 изиграни мача (единствения с пълен актив) и 603 изиграни минути за контролни срещи с 2 гола и 1 асистенция.

Кристиян Малинов:

Кристиян МалиновБоецът от Петрич изпраща този полусезон като титуляр в националния отбор на България по футбол. Абсолютно константен във всеки един мач за червения тим, няма значение дали започва като титуляр или е оставен да реши мача от пейката. Това момче създава впечатление за два бели дроба и около 4-6 крака. Навсякъде, където има борба, отнемане на топки и създаване на числено приемущество, виждаме Малинов. Желаем му да намали малко влизанията за картони (въпреки, че на поста, на който се подвизава това е много трудно) и да бие малко по-често от дистанция, притежава добър и силен удар и ако добави това в играта си, никой няма и да се сети да пробва да го остави на пейката. Нямаме съмнение, че от него трябва да започва титулярния състав, сигурни сме, че намирането, моделирането и налагането на такъв тип млади български играчи е сигурната рецепта за титли и купи. Лична равносметка: 26 изиграни мача (споделено първо място), от които 18 мача за първенството (дели второто място), 2 за купата на България и 5 мача за Лига Европа; 1876 изиграни минути, от които 1207 минути за първенство, 187 минути за купата на България, 482 минути за Лига Европа; 5 гола (споделено трето място!), от които 4 гола за първенство и 1 за Лига Европа; 3 асистенции (споделено трето място), от които 2 за първенство и 1 за купата на България; към тях добавяме 6 изиграни мача и 316 минути в контролни срещи. Доминатор!

Жаниу Бикел:

Роденият в Гвинея-Бисау и притежаващ португалски паспорт халф е типичен разбивач в средата на терена, но качествата му са достатъчно поливалентни, за да може да запълва дупките в защитата, дали като десен или ляв бек. Тича извънредно много, бори се за всяка топка, влиза винаги с точната нагласа на терена. Разбира се, че на поста, на който се подвизава, е абониран за картони, но това е част от играта му. Не може да бъде плеймейкър, но в завързани мачове, отнема точния брой топки, а желанието му за игра го прави идеалния жокер на скамейката на ЦСКА. Сигурни сме, че само контузията му не позволи да натрупа по-голям брой мачове и минути през полусезона. Лична равносметка: 19 изиграни мача, от които 12 мача за първенстов, 1 за купата на България, 6 мача за Лига Европа; 1599 изиграни минути, от които 974 минути за първенство, 92 минути за купата на България, 533 минути за Лига Европа; към това добавяме 4 изиграни мача и 195 минути с 1 гол в контролни срещи.

Рубен Пинто:

Португалецът започна четвъртия си сезон в тима като титуляр, мина през период, в който Петрович го остави извън тима, за да се завърне след това първо на пейката, а накрая и като титуляр в тима. Противоречиви бяха и изявите му на терена, но като цяло бе познатия воин в средата на терена, на моменти играещ добре, на моменти не толкова, с познатия силен удар от дистанция, който за съжаление твърде често минава близо, а не в целта. Имайки предвид липсата на достатъчно количество халфове, Пинто има своето място в отбора и дава една константност, но за съжаление и предвидимост, когато е на терена. Лична равносметка: 15 изиграни мача, от които 11 мача за първенстов, 2 мача за купата на България, 2 мача за Лига Европа; 1062 изиграни минути, от които 839 минути за първенство, 102 за купата на България и 121 за Лига Европа; 1 гол за първенство и 2 асистенции за първенство; към това добавяме 9 изиграни мача и 568 минути, с 1 гол и 2 асистенции в контролни срещи.

Валентин Антов:

Валентин АнтовОтдавна знаем, че Валентин е един от най-талантливите български млади футболисти, но през този сезон той показа, че може да бъде наистина важен за своя отбор и представянето му като дефанзивен халф във втората част на полусезона го вкара в радара на националния отбор на България и на отбори от Западна Европа. Точно представянето му ни накара за пръв път да го поставим в категорията на полузащитниците, а не на защитниците както досега. От години не сме виждали български халф с такъв нюх за позициониране, тактика и темп на играта. Борбен и с висок футболен интелект – бъдещето е пред това младо момче израснало в школата на ЦСКА. Надяваме се да можем да го погледаме още малко – за съжаление съвсем скоро ще потегли към отбор от западната част на Европа. За нас състава трябва да започва с Антов до Малинов в средата на терена. Лична равносметка: 12 изиграни мача, от които 8 мача за първенство, 2 мача за купата на България, 2 мача за Лига Европа; 1045 изиграни минути, от които 756 минути за първенство, 187 минути за купата на България, 102 минути за Лига Европа; 1 асистенция за първенство; към това добавяме 7 изиграни мача и 279 изиграни минути в контролни срещи. Типичният дефанзивен халф-плеймейкър през защитата!

Диего Фабрини:

Италианецът дойде като заместник на Тиаго и в най-слабия сезон на португалеца не успя да се справи. В интерес на истината в мачовете, които изигра в началото на сезона, преди да се контузи и преди да бъде трансфериран в Динамо Букурещ Румъния, показа, че е техничен футболист, който обаче прекалява със задържането на топката. А това, в нашето силово първенство и особено имайки предвид колко грубо наистина играят всички срещу ЦСКА, се оказа в повече на Диего. Интересен факт е, че ни се струваше, че може би трябвало да му се даде малко повече време, но след поредната му контузия в Динамо Букурещ сме сигурни, че раздялата с него бе правилното решение. Лична равносметка: 11 изиграни мача, от които 5 за първенство и 6 за Лига Европа; 567 изиграни минути, от които 197 за първенство и 370 мача за Лига Европа; към това добавяме 5 изиграни мача и 266 минути с 1 гол в контролни срещи.

Емил Ценов:

Капитанът на юношеските и младежки формации е поредният младок в редиците ни, който съвсем скоро ще се бори за място в разширения състав на ЦСКА. Изигра малко минути в приятелски мачове, но дори и така се видя, че е борбен и находчив дефанзивен халф. Лична равносметка: 2 изиграни мача и 32 минути в контролни срещи.

Христо Панчев:

Младокът успя да запише минути в три приятелски мача, но доста малко общо минути. В рамките на включванията му видяхме прилична техника и плам, също гаранция за бъдещето му. Лична равносметка: 3 изиграни мача с 28 минути в контролни срещи.

Андрей Йорданов:

Техничарят от Кюстендил вече записа официален дебют през март 2019, но в този полусезон освен в младежкия ни отбор се появи и в три контролни срещи, но за много малко игрово време. Честно казано, наистина не разбираме защо по време на контроли, особено в момент, в който голяма част от титулярите играят с националните отбори, не се дават повече минути на момчета като Андрей. Иначе дори в тези малко минути, загатна, че скоро може би ще си имаме плеймейкър от нашата школа в първия състав. Лична равносметка: 3 изиграни мача и 27 минути в контролни срещи.

Йоан Бауренски:

Младият дефанзивен халф от Монтана вече бе в групата за мача с Левски София през миналия сезон, а през този е използван главно като централен защитник в младежкия тим на ЦСКА. И за него важи това, че игра прекалено малко в контролите, а можеше да получи повече минути. Лична равносметка: 1 изигран мач и 12 минути в контролни срещи.

Даниел Иванов:

Младокът от Враца е един от най-талантливите и в същото време най-скромните и целеустремени в школата на тима. Получи няколко минути в контроли, надяваме се да го видим в следващите ни мачове. Лична равносметка: 1 изигран мач и 5 минути в контролни срещи.