• 30
    Кевин Кер

• 34мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

Отборът на ЦСКА спечели първата си контролна среща на германска земя срещу тима на Арминия (Билефелд). Отборът на Павел Дочев се наложи с минималното 1:0, като единственото попадение реализира Маркиньос в 37-ата минута на двубоя. Играчите на „армейците“ оставиха добри впечатления с играта си, като пропуснаха още няколко добри положения за гол.

В 32-ата минута се стигна и до най-опасното положение в мача, след като Павел Виданов с глава изведе Маркиньос сам срещу вратаря, но при опита си да прехвърли стража на Арминия, бразилецът тресна лявата греда. В 38-ата минута обаче Маркиньос получи пас зад гърба на защитата на Арминия и с добър удар с левия крак преодоля вратаря Фернандес.

С извършването на множество смени, играта на двата отбора се разстрои и опасните положения пред двете врати намаляха през второто полувреме. До чисти голови ситуации също не се стигна и мачът завърши с успех за българския отбор.