23. Ахмед Ахмедов (ЦСКА) асистенция - Федерико Варела

11. Хамза Чатакович (ЦСКА) асистенция - Ахмед Ахмедов

• 66мин

5. Федерико Варела (ЦСКА) асистенция - Виктор Атанасов

ЦСКА​ победи Банско с 4:1 в приятелска среща, играна в планинския град. Двубоят бе белязан от завръщането в игра на Федерико Варела, който се включи отлично и дори се разписа сред голмайсторите.

"Армейците“ стартираха двубоя ударно и още в 11-ата минута Жорди Кайседо откри резултата - Вилдсхут проби отляво, подаде към еквадорския национал, който стреля, вратарят на Банско спаси, но при добавката деветката на ЦСКА вкара с глава.

Атаките на столичани продължиха и две минути по-късно новото попълнение Карло Мухар пробва мерника си с хубав шут с десния крак, но топката мина край дясната греда. В 23-ата минута Вилдсхут напредна отляво, пусна остро към точката на дузпата, но в последния момент вратарят на Банско пресече подаването.

Малко след средата на полувремето пък Жеферсон центрира отляво, Кайседо скочи да засече красиво с плонж, но не успя да стигне до топката. В 39-ата минута Кери можеше да удвои преднината на тима си, но нацели горната греда след хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

Първото полувреме отиваше към своя край с логична преднина за ЦСКА, но секунди преди края вратарят на „червените“ Бусато не успя да изчисти топката, тя попадна в краката на Маламов, който го прехвърли от границата на наказателното поле за 1:1.

На почивката треньорът Стойчо Младенов смени целия състав и пусна в игра цели шестима юноши на клуба, както и по-опитните Жуниор Нзила, Хамза Чатакович, Ахмед Ахмедов и Федерико Варела, който се завърна след продължително отсъствие заради контузия.

ЦСКА натисна много сериозно и в 52-ата минута Ахмед Ахмедов направи 2:1, след като излезе сам срещу вратаря на домакините и копна топката технично над него. Три минути по-късно отново той можеше да се разпише, засичайки с глава центриране на Атанасов, но топката облиза дясната греда.

В 55-ата минута резултатът все пак набъбна на 3:1 - Ахмедов отне отляво, подаде към непокрития Чатакович, който разстреля с левия крак вратаря на Банско. Пет по-късно босненският полузащитник напредна отдясно, подаде към нахлуващия Варела, който пропусна за Атанасов зад него, младокът стреля хубаво под гредата, но стражът на домакините успя да избие в корнер.

Малко повече от час след началото на мача влезлият на почивката Варела ознаменува връщането си на терена с гол след плътен удар отляво, който намери близкия ъгъл на вратаря - 4:1. До края ЦСКА можеше да направи резултата още по-изразителен, но първо Чатакович удари греда, а след това младият Божинов стреля с глава в аут.