30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

• 81мин

27. Тиаго Силва (ЦСКА)

• 90+2мин

ЦСКА​ разгроми Беласица (Петрич) с 5:1 в Петрич на ст. Цар Самуил в мач от трети кръг на “А” футболната ни група.

В отсъствието на контузените Христо Янев и Мурад Хидиуед, Ибрахима Гай и Йордан Тодоров се нагърбиха с дефанзивните функции пред последните защитници, а Йордан Юруков пое левият външен фланг. В тази схема червените лесно достигнаха успеха, вкарвайки 2 гола до 30-ата минута.

В 7-ата минута Гийом пусна хубав пас наляво към Сакалиев, който с едно докосване продължи към Юруков в наказателното поле. Младият полузащитник овладя топката и от ъгъла на наказателното поле отправи хубав удар с левия крак покрай вратаря на Беласица за 0:1.

В 29-ата минута, отново Юруков изправи феновете на ЦСКА на крака, след като вкара гол близнак във вратата на Беласица. Отново Гийом се пребори за топката край флагчето за изпълнение на ъглов удар отдясно и центрира към Сакалиев.

Стойко, от точката на дузпата, продължи топката с глава към Йордан Юруков отляво, който от въздуха я прати покрай Георгиев, отново с ляв крак, за своя втори гол в мача.

Въпреки червената хегемония в черен екип за този мач, домакините от Бела не се отказваха да организират атаки и в 45-ата минута върнаха едно попадение.

Диану изпълни пряк свободен удар от около 25 метра от дясната страна на вратата на ЦСКА и топката влезе неспасяемо в левия долен ъгъл на вратата, въпреки плонжа на Деян Максич.

През втората част отново армейците бяха по-концентрирани и логично владееха играта.

В 65-ата минута Йордан Тодоров наказа поредната грешка в защитата на Бела. Той отбеляза със страхотен удар отдясно в наказателното поле след като получи добър пас от Гийом.

В последните десет минути Тиаго Силва реши окончателно двубоя с двете си красиви попадения.

В 81-ата минута, българският национал получи чудесен извеждащ пас отляво от Емил Гъргоров и навлизайки сам срещу Манолов го преодоля с техничен удар долу вляво, до гредата.

Във втората минута на продължението, Силва получи пореден отличен извеждащ пас и прехвърли по брилянтен начин с външен фалц, от границата на наказателното поле, излезлия напред Манолов за втория си гол в мача.

В този двубой Стойко Сакалиев, Емил Гъргоров и Гийом останаха длъжници на своя отбор след многобройните пропуски пред вратата на Бела.

След този трети кръг, армейците имат пълен актив от 10 точки и много добра голова разлика. Утре е почивен ден за тях, а в понеделник (22.08.) летят за Ливърпул, където във вторник (23.08.) играят среща реванш от трети предварителен кръг на Шампионска лига срещу Ливърпул.

В първия мач, игран на нац. ст. Васил Левски, ЦСКА загуби с 1:3 от европейския шампион.

ЦСКА разгроми Беласица с 5:1 в Петрич в мач от III кръг на „А“ група. Това бе трета поредна победа за „червените“. На ст. „Цар Самуил“ „армейците“ излязоха изцяло в резервния си черен екип, но това не им повлия да натиснат домакините от самото начало. Логично и голът не закъсня. В 7-та мин. Йордан Юруков бе изведен по левия фланг и с мощен удар откри резултата. След това „комитите“ се опитаха да застрашат вратата на дебютанта Деян Максич, но атаките им бяха твърде плахи. За сметка на това в 29-та мин. отново Юруков направи резултата 2:0, след като Стойко Сакалиев го намери непокрит в наказателното поле. В 39-та мин. вратарят на петричани Костадин Георгиев получи контузия и бе заменен от Ангел Манолов. В последните секунди на първото полувреме бразилецът Диану върна интригата, след като от фаул препарира Максич за 1:2. През втората част „червените“ отново бяха по-активният отбор на терена. В 65-та мин. Йордан Тодорв с попадението си накара повечето от 6000 зрители на стадиона да поемат към вкъщи. До края на срещата възпитаниците не престанаха да нападат, въпреки че в сряда им предстои гостуване на Ливърпул, в мач реванш от III предварителен кръг на Шампионската лига. В 81-вата мин. Емил Гъргоров изведе отлично Тиаго Силва, който направи 4:1. Отново бразилецът оформи крайното 5:1 за шампионите в последната минута.