• 84мин

Отборът на Беласица очаквано отстъпи пред гранда ЦСКА в Гоце Делчев, в сблъсъка между двата тима от 26-ия кръг на Югозападната „В“ група.

Двубоят завърши при резултат 4:2 в полза на гостите от София.

"Червените“ се надиграваха с опонента си днес без трима свои основни футболисти - Борис Галчев, Борислав Чорбаджийски и Момчил Цветанов.

„Армейците“ са безапелационен лидер в класирането с вече 75 точки. От началото на сезона във „В“ група ЦСКА няма загуба. Столичани записаха 25 победи от 25 срещи и записаха внушителна голова разлика. Момчетата на Янев вкараха 112 попадения, а допуснаха едва 6.

В пълен контраст със своя съперник, Беласица заема 13-о място в касирането с 22 точки. В първата среща между двата тима, софиянци се наложиха с гръмкото 8:0.

Днес чак до такъв разгром не се стигна, но Бела отново загуби.

Стартът бе добър за домакините, те показаха известни аргументи в предни позиции, но в 17-ата минута грешките на вратаря им стартираха, като той позволи на Николай Цветков да му отбележи попадение директно от корнер.

В 26-ата минута отново Демона покачи на 2:0 с удар от границата на наказателното поле, а ситуацията на терена не се промени и през вторите 45 минути.

Първо обаче, в 55-ата минута Бела получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на „червен“ футболист в наказателното поле. Капитанът на тима Кабранов не сгреши и намали на 1:2.

Само 4 минути по-късно обаче Цветков оформи хеттрика си след уникална грешка на вратаря на съперника, позволил подскачащата след шута на състезателя на ЦСКА топка да го прехвърли.

Крайното 2:4 оформиха Александров, разписал се след 65 минути игра, както и отново Кабранов, вкарал с глава 6 минути преди края.