• 83мин

6. Борис Станков (ЦСКА „Ч. знаме“)

За купата на Съветската армия

На полуфинала – ЦСКА „Ч. знаме“

СТАРА ЗАГОРА, 17 август (БТА). – Днес в Стара Загора се игра последната четвъртфинална среща за Купата на Съветската армия между отборите на ЦСКА „Червено знаме“ и „Берое“. Пред многобройните зрители изпълнили до краен предел градския стадион, двата отбора показаха неубедителна, слаба игра. Може би шампионът подцени беройци, но и те от своя страна не доказаха противното. През първото полуврене домакините имаха териториален превес, но стреляха неточно. Един единствен удар отправиха армейците във вратата на Кръстев в 26-та минута и ... отбелязаха гол чрез Цанев. В 36-та минута Жеков „открадна“ топката от Филипов и с техничен удар изравни – 1:1.

През втората част на играта гостите бяха по-настойчиви и въпреки многобройните пропуски на Цанев и Якимов извоюваха победата. Автори на двата победни гола са Якимов и Станков. Мачът завърши при резултат 3:1 за ЦСКА „Червено знаме“, който се класира за полуфинала срещу „Локомотив“ (Сф).