• 18мин

38. Милен Гамаков (Ботев Пд)

• 39мин

17. Лъчезар Балтанов (Ботев Пд)

ЦСКА​ загуби гостуването си на Ботев в Пловдив с 0:2. Точни за домакините бяха Гамаков и Балтанов, които се разписаха през първото полувреме.

В 6-ата минута Тончи Кукоч напредна по левия фланг и центрира остро в наказателното поле на домакините, където след кратко разбъркване Стаховяк улови топката. Три минути по-късно Йордан Христов стреля мощно от дистанция, но топката прелетя високо над вратата. В 11-ата минута бе показан първият жълт картон в срещата, той бе за Стефан Николич. Нападателят изрита в главата Златков при единоборство в големия пенал на Ботев. Минута след това реферът спести жълт картон на Цветков, който изрита грубо Луис Соарес в центъра на терена. Гамаков обаче бе санкциониран в 15-ата минута след нарушение срещу Соарес. В 17-ата минута Денис Причиненко задържа за фланелката откъсващия се Цветанов и получи официално предупреждение от съдията. Минута след тази ситуация Ботев Пловдив поведе в резултата след комбинация между двойката централни защитници Златков и Гамаков, последният с глава наказа неразчетено излизане на Дивиш. В 31-ата минута Кукоч центрира от ъглов удар, а Венци Василев с глава прати топката над вратата. В 35-ата минута Василев се намеси решително в наказателното поле на червените, като в последния момент с чист шпагат отне топката от краката на Цветков. В 39-ата минута кошмарна грешка на останалия последен в защита Стивън Сънди позволи на Балтанов да стигне до топката и озовал се сам срещу Дивиш направи 2:0 за Ботев. В 42-ата минута бе извършена принудителна смяна в състава на ЦСКА. Сашо Тунчев получи травма и отстъпи мястото си на Марин Оршулич.

На полувремето бе направена една промяна в редиците на ЦСКА, като Орелиен Жоаким замени Марио Бъркляча. В 49-ата минута Иршак центрира остро от корнер и Николов от няколко метра като по чудо не прати топката във вратата. В 53-ата минута Маркиньос наруши правилата срещу Балтанов и реферът му показа жълт картон. В 58-ата минута Сънди опита да изненада вратаря с удар от далеч, но изпълнението му бе много неточно. В 64-ата минута бе направена трета и последна смяна в ЦСКА. Тончи Кукоч бе заменен от Неманя Милисавлевич.  В 66-ата минута Лазар Марин се появи в игра на мястото на Момчил Цветанов. В 69-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за ЦСКА на дъгата. Маркиньос изпълни статичното положение, но не затрудни Стаховяк. В 70-ата минута Венци Василев получи жълт картон при ситуация, в която той бе потърпевш. Секунди по-късно Филипов се качи на гърба на Тони Силва при пробив по  крилото на португалеца и съдията му вдигна жълт картон. В 81-ата минута Марин Оршулич получи жълт картон след като фаулира Божидар Васев. В 83-ата минута Християн Казаков замени Васев. Нова смяна бе направен в Ботев в 86-ата минута, когато Станислав Дрянов замени Балтанов.

Това бе последен мач от редовния сезон на А група. Червените са втори във временното класиране и следващият им мач ще бъде срещу отбора на Берое Стара Загора.