58′
  • 13мин

28. Георги Какалов (Ботев Пд)

Начало: армейците започват играта от центъра и играят изцяло в бял екип

3' - атака на ЦСКА. Топката е изсипана пред малкото наказателно поле, Петре не успява да удари, в меллето изпуска също Гийом, после топката е изчистена

3' - при контраатака за домакините, прехвърлена топка по диагонала нацелва горната греда на Петров

4' - топка в наказателното поле на ЦСКА към Роберт Петров, но той стреля слабо

10' - в наказателното поле Петре връща топката в точката на дузпата, там с нея се разминава Илиев, след него Петре пропуска отново

13' - гол за Ботев с голмайстор 28.Какалов. При контраатака на пловдивчани, Какалов получава топка отляво, навлиза в наказателното поле и грешка в нашата защита му позволява да реализира

17' - армейците владеят повече топката и създават множество добри положение, но не достигат до попадение

22' - Петре получава топка отдясно, центрира точно, но Арсов пресича опита на Гийом да посрещне и лови

24' - атака на Ботев отдясно, топката е прехвърлена към нахлуващия в наказателното поле Саидходжа, той овладява между двама защитника в бяло, но си поема топката с ръка. Станислав Тодоров своевременно маркира нарушение, но въпреки това девятката на домакините при спряна игра насочва топката в мрежата, за което не е санкциониран

25' - Петре е изведен очи в очи срещу Арсов, но вратарят удпява да изчисти топката - пореден пропуск за гостите

28' - ЖК за 30.Йордан Тодоров след сблъсък с защитник на домакините

30' - поредна красива атака за армейците. След добро взаимодействие Трика поднася топката на Гийом на метри пред вратата, но той просто я подава на Арсов и вратарят без проблеми улавя

33' - центриране от корнер на Петре към Маркос, но той с глава стреля високо над гредата

34' - ЖК за 28.Георги Какалов от домакините за реплика срещу съдията

36' - ЖК и за 17.Красимир Кръстев за задържане на Данчо Тодоров в центъра на терена

40' - центриране на Петре от ъглов удар вляво от Арсов е засечено с глава от Тунчев близо до точката на дузпата, ударът му обаче излиза на сантиметри вляво

41' - пряк свободен удар за ЦСКА вляво от наказателното поле води до ново добро центриране, този път на Трика, Гийом засича топката на близката греда, но от 5 метра стреля високо над напречната греда

42' - ЖК за 27.Тиаго Силва, който при единоборство в центъра на терена с Петров се подхлъзва и високо вдигнатия му крак закача футболиста на домакините

45' - 1 минута продължение на полувремето

45'+1' - край на първо полувреме

Начало на второто полувреме. Няма смени и в двата отбора

48' - центриране отдясно на Трика, Йордан Минев стига пръв до топката и опитва да я свали с гърди към Арсов, дебнещият наблизо Гийом опитва да пресече паса, но е изпреварен с малко от вратаря на Ботев. Двамата се сблъскват и известно време на Арсов се оказва лекарска помощ

52'През второто полувреме домакините излизат в по-дефанзивна формация и остават само с един чист нападател в лицето на Саидходжа. Жълто-черните предпочитат да оставят инициативата изцяло на ЦСКА

54'- пореден корнер за ЦСКА, Тунчев праща топката в аут

56' - опасна контраатака за Ботев, Анастас Петров пробива по лявото крило през Вальо Илиев, центрира остро към Саидходжа, който навлиза опасно в наказателното поле пред Ивайло Петров, до него обаче е Тунчев, който в последния момент с шпагат спира пътя на топката

58' - първа смяна за домакините 8.Тодор Тимонов влиза в игра на 9.Дормушали Саидходжа. Тимонов заема позиция на ляв централен халф, а играещият там от началото на второто полувреме Петров се изнася напред като единствен нападател за Ботев вместо Саидходжа

59' - ЖК за 11.Гийом Да Зади. Мартос центрира добре отдясно, Арсов и Гийом скачат в борба за топката, Арсов овладява, но от сблъсъка и двамата падат на земята и трябва да им се окаже медицинска помощ. Съдията Тодоров преценява, че трябва да покаже картон на Гийом.

60' - първа смяна при армейците: излиза 4.Франциско Мартос, на негово място влиза 6.Сергей Якирович

62' - ЖК за 3. Александър Тунчев, който спира опасен пробив през средата на Какалов

63' - ЖК за 24.Илиян Гаров за грубо нарушение в центъра на терена

65' - втори ЖК и ЧК за 28.Георги Какалов, който спъва на границата на наказателното поле Данчо Тодоров

67' - Петре центрира към далечната греда от прекия свободен удар вдясно от наказателното поле, но топката минава над всички играчи

68' - втора смяна за Ботев - 7.Гриша Иванов влиза на мястото на 4.Анастас Петров и го замества на върха на атаката на домакините

68' - втора смяна и за армейците - 28.Александру Пицурка прави своя официален дебют за ЦСКА. Той влиза на мястото на 15.Роберт Петров, който напуска накуцвайки

69' - пряк свободен удар за ЦСКА на изключително удобна позиция на дъгата пред наказателното поле на Ботев. Капитанът на домакините 11.Костадин Видолов получава ЖК за оспорване на съдийското решение

70' - Трика отправя перфектен удар към долния десен ъгъл на Арсов от прекия свободен удар, но стражът на „канарчетата“ с перфектен плонж избива

72' - Данчо Тодоров пробива добре отдясно, финтира на два пъти Кръстев и центрира балонно в наказателото поле, където влезлият току-що Пицурка от много удобна позиция с глава праща топката в аут

75' - Петре навлиза много опасно в наказателното поле, там Величков с шпагат му избива топката в ъглов удар, а Петре пада на земята. Ситуацията е спорна, а съдията преценява вместо дузпа да отсъди ъглов удар. След изпълнението му не последва опасност за вратата на Арсов

79' - добра атака на ЦСКА, Тиаго Силва сваля с гърди към пробиващия през центъра в наказателното поле Трика, там Божков успява да му избие с отчаян шпагат. Румънецът пада на земята след грубо поваляне, но вместо дузпа, съдията показва ЖК за 19.Еуген Трика за симулация

81' - последна смяна за Пламен Марков - 20.Йордан Юруков влиза в игра на мястото на 19.Еуген Трика

87' - последна смяна за Ботев: излиза 18.Георги Аврамов, влиза 20. Марко Илич

90' - 4 минути продължение

90'+2' - Георги Илиев центрира добре отляво, там Гийом и Петре се разминават на сантиметри с топката, която излиза в ъглов удар

90'+2' - Петре центрира отдясно, Ивайло Петров също се е включил в атака, но защитата на Ботев избива топката, започва опасна контраатака, но в крайна сметка Вальо Илиев чисти в тъч

90'+3' - грубо нарушение на Георги Илиев в центъра на терена, който след това и бемислено влиза в разпра с играча на домакините. Съдията предупреждава само устно футболистите

90'+4' - прекият свободен удар е изпълнен изненадващо от Видолов и той извежда Гриша Иванов сам срещу Ивайло Петров, вратарят излиза добре и с блестящ рефлекс отразява удара му както и последвалата добавка

90'+4' - край на мача