6. Костадин Видолов (Ботев Пд)

• 77мин

8. Светослав Петров (ЦСКА)

3. Галин Иванов (ЦСКА)

ЦСКА​ вече държи изкъсо вечния си враг Левски, след като в последния мач от XXII кръг на “А” група спечели 2:1 тежкото си гостуване на Ботев. Така армейците са само на 5 точки от “сините”, за които на 22 април се очертава поредната незабравима бургаска вечер на стадион “Нефтохимик”. В същото време ЦСКА ще се забавлява с Пирин у дома. Играта ще свърши на 13 май, когато двата колоса се изправят един срещу друг.

В адската атмосфера, създадена от 20 000 ревящи с пълно гърло и опожаряващи трибуните и пистата фенове под тепетата, ЦСКА успя да оцелее и обърна резултата с два късни гола. Чрез бившия плеймейкър на “червените” Коце Видолов Ботев поведе в 34-ата минута. В 79-ата минута обаче халфът Светльо Петров хвърли светлина в изстрадалите души на столичните запалянковци и изравни. С щастлив удар на отчаянието защитникът Галин Иванов донесе успеха на ЦСКА в последната минута. Топката рикошира в крак на съперник и параболата направи смешен вратаря на Ботев Армен Амбарцумян.