11. Стойчо Младенов (Средец)

• 32мин

7. Руси Гочев (Витоша)

• 41мин

Не излезе нищо от този мач, поне по посока на спортното майсторство, твърде бързо и неочаквано дойде развръзката, извела „Средец“ още 11-ата мин. с два гола преднина. Всъщност в тези начални минути червените заложиха на активната и нападателна игра. С дълги прехвърляния търсеха силна атака и през центъра (там Пенев често се озоваваше пред Делчев) и по левия фланг, където Ст. Младенов разиграваше „коня си“ както иска. Банков не се оказа сериозна преграда за него и от тази страна се получи най-голямата пробойна в синята защита. Рано оплели кошницата си, футболистите на „Средец“ сменяха тактиката - отказаха се от активната, пресираща игра, потърсиха по-бавно темпо, с повече разиграване на топката. Интересно обаче бе това, че сините се подведоха по тази уловка и затънаха в много грешки. Нещо в организацията им на играта куцаше. Нямаше я находчивостта на диспечера Йорданов, работоспособността на Цветков, а ударното трио Вълчев, Гочев и Тодоров твърде епизодично стигаше на подстъпите пред Велинов. Е, вярно, че искрата на надеждата припламна в онзи момент, когато Гочев и Вълчев изплетоха майсторска комбинация и крилото намали на 1:2, но с това точно попадение се изчерпа всичко хубаво, което сътвориха домакините. Още повече, че броени минути след това бяха отново огорчени - Делчев спря непозволено в наказателното поле Пенев и Ст. Младенов от бялата точка покачи. Оставаха още близо петдесет минути, но те с нищо не промениха хода на нещата.

В състава на „Витоша“ не бе включен Б. Искренов. Ето отговора на първия зам. председател на ФК Христо Аянделев: „За неспазване на спортния режим и дисциплина, на спортната етика, ръководството на ФК „Витоша“ потвърди решението на комсомолското дружество за изваждане от състава на отбора на Божидар Искренов за срок от два месеца."