• 86мин

Червен картон

14. Гарет Макглин (Дери Сити)

Край на мача!

90+4′ Орлинов стреля опасно, топката облизва страничния стълб и излиза в корнер.

Три минути допълниетлно време.

90′ Смяна за Дери. Макманъс отстъпва мястото си на Наш.

86′ Директен червен картон за Макглин за фаул отзад срещу Орлин Орлинов.

83′ Смяна за ЦСКА. Орлинов заменя Маркиньос.

82′ Гол за Дери! Хигинс центрира в наказателното поле, топката е връната към Стюърт, който бележи за 1:1.

79′ Дийри стреля от далечно разсотяние, след рикошет топката излиза в корнер.

78′ Руи Мигел преодолява бранител на Дери, но стреля слабо и не затруднява Дохърти.

75′ Караджов получава жълт картон за бавене на време.

74′ Скълиън заменя Молой в състава на Дери.

71′ Маркиньос препарира вратаря Дохърти с изстрел от 30 метра след изпълнение на фаул и до голяма степен осигурява участието на червените в следващата фаза на турнира.

Молой блъска Йордан Тодоров без топка. Рефертъ му показва само жълт картон.

Павел Виданов получава жълт картон за фаул пред нак. поле на ЦСКА.

65′ Тодор Тимонов напуска за сметка на Руи Мигел.

62′ Грей центрира опасно пред Караджов, Виданов скача и чисти в пореден тъч, дълбоко в половината на ЦСКА.

Иван Иванов връща назад рисковано с глава, но домакините не успяват да се възползват.

57′ Невероятен пропуск на Маркиньос! Бразилецът получи топката в наказателното поле, стреля силно, но Дохърти спасява, избивайки в корнер.

Слаб удар на О'Брайън, който обаче не затруднява Караджов.

52′ Макглин заменя Фарън. Първа смяна за Дери.

51′ Иван Стоянов поема топката и е фаулиран от защитник на Дери в наказателното поле. Според главния съдия обаче българинът е симулирал и получава жълт картон.

Маркиньос отново получава устно предупреждение от Жером Нзоло.

47′ Тодоро Тимонов пробва центриране от фаул, но топката прехвърля всички в наказателното поле.

Начало на второто полувреме.

================================

Край на първото полувреме.

Невероятен шанс пропуска Иван Стоянов, който преодоля двама бранители на Дери, но не успя да оправи удар.

45+2′ Маркиньос пробва шут от фаул, но Дохърти не допуска изненада.

Три минути добавено време на първата част.

45′ Иван Стоянов стреля от трудна позиция, Дохърти избива топката.

43′ Отново претенции на Маркиньос за нарушение. Главният рефер го предупреждава устно. Бразилежът вече има един жълт картон.

37′ Добра атака за ЦСКА, Иван Стоянов навлиза в наказателното поле, стреля но топката минава покрай гредата на Дохърти.

36′ Маркиньос с пета към Иван Стоянов, който не успява да продължи атаката към Тимонов.

Маркиньос тръгва мнощно напред, но е блъснат около границата на наказателното поле. Главният рефер подминава ситуацията.

34′ Диъри намира отлично Стюърт, който навлиза в нак. поле, но домакините се забавят и топката е избита в тъч.

Резервният страж на „червените“ е видимо притеснен в първите си минути на терена.

Караджов с лош пас към Минев, който панически чисти в тъч.

Първа намеса на Караджов, който избива топката след удар към неговата врата.

30′ Иван Караджов заменя Здравко Чавдаров.

28′ Здравко Чавдаров не може да продължи двубоя и ще бъде заменен от Иван Караджов.

27′ Стивън Грей е декориран в жълто за нарушение срещу Маркиньос.

При опита на Чавдаров да избие топката, вратарят се сблъска с Дийри. На двамата футболисти се оказва лекарска помощ.

23′ Центриране, Чавдаров пробва да бокисра топката, тя попадна в Хигинс, който стреля, но след рикошет коженото кълбо излиза в корнер.

18′ Маркиньос пробва изненадващ удар, но топката минава над гредата на домакините.

15′ Първи жълт картон в мача. Получава го Маркиньос за фаул в централната част на терена.

13′ Колеблива игра на Чавдаров, който не успя да улови след центриране. Светослав Петров съумява да изчисти.

12′ Множество неточни отигравания от страна и на двата тима в центъра на терена.

Йордан Минев получава лекарска помощ извън терена.

7′ Контраатака за ЦСКА. Иван Стоянов навлиза опасно в наказателното поле, но центрирането му не намира Маркиньос.

6′ О'Браън центрира много опасно в наказателното поле, но Иван Иванов и Йордан Тодоров успяват да предотвратят опасността пред Чавдаров.

5′ Прекрасен удар на Павел Виданов от около 24 метра, но Дохърти улавя.