• Виктор Маслов
    62′
  • 57мин

11. Олег Блохин (Динамо К)

Киевските Динамовци взеха един гол аванс в първата среща за Купата на носителите на купи като победиха на свой терен с 1:0 (0:0) корав съперник - ЦСКА „Септемврийско знаме“ (Сф).

Мачът, който бе наблюдаван от повече от 60 000 зрители, започна със стремителни атаки на домакините. Вратарят на ЦСКА Йорданов още в първите минути показа високо майсторство. Опасни удари към вратата отправиха Онищенко, Шепел, Колотов. Острите комбинации и самоотвержните действия на футболистите от двата отбора доставяха много емоции на зрителите.

Резултатът беше открит в 57 мин. от един от най-добрите стрелци в първенството на СССР -- Олег Блохин.

Българските футобисти се ориентираха към контраатакн техните защитничи действуваха точно и ликвидихара набезите на домакините още на подстъпите към наказателното поле. Макар киевчани да атакуваха с големи сили, те не можаха да отправят удар, който да изненада вратаря Йорданов. На свой ред в редовете на ЦСКА изпъкнаха със своите агресивни намерения Жеков, Марашлиев и Средков. Десет минути преди края на срещата Средков стреля силно към вратата на Рудаков, но топката премина на сантиметри над гредата.