Димитър Якимов (ЦДНА)

10. Васил Разсолков (Дунав)

• 82мин

9. Никола Цанев (ЦДНА)

С минималната си победа - 2:1 (0:0) и двете ценни точки столичните армейци изкочиха начело на таблицата на временното класиране. Играта на победителя в този мач беше твърде колеблива - от люшканията в началото до поредицата показни атаки след почивката.

В първото полувреме отборите играха съвсем различно: дунавци - с плътно покритие, с напористи набези и честа, но не особено опасна стрелба: гостите - прекалено спокойно, с комбинации в средата на терена и изненадващи диагонални прехвърляния зад гърба на русенските защитници, но... без нито един удар в гола!

Ако влизането на Якимов преобрази ударното ядро на ЦДНА, Н. Йорданов не промени особено облика на дунавското нападение. Якимов заангажираше в атаки цялата петорка: Йорданов бе самотен и все пак зрителите видяха едно голямо второ полувреме, изпълнено с красив футбол и увенчано с победата на по-силния.