23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

• 69мин

29. Грегъри Нелсон (ЦСКА)

18. Борис Галчев (ЦСКА)

Класическа победа с 3:0 постигна отборът на ЦСКА при гостуването си на Калиакра (Каварна) в мач от XXV-я кръг на А ФГ. Нашите момчета доминираха на терена и през двете полувремена и създадоха редица опасности пред Господинов. В края на първата част Емил Гъргоров даде преднина за армейците. В рамките на шест минути през второто полувреме в 69-а и 75-а минута Грегъри Нелсън и Борис Галчев отбелязаха другите голове.

Армейците владееха инициативата и създадоха редица опасности пред Господинов през първата част, докато съставът на домакините се защитаваше и рядко поглеждаше към вратата пазена от Караджов. В 8-а минута Борис Галчев стреля от далечно разстояние, но не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Грегъри Нелсън бе намерен в наказателното поле, където нанесе удар с десния крак, но вратаря изби в ъглов удар. В 22-а минута Мишел Платини центрира отдясно към далечната греда, но там Нелсън стреля над вратата. В 24-а минута Сашо Тонев опита да изненада Господинов, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря. В 34-а минута Господинов с мъка отрази мощен удар на Мишел Платини, който стреля от малък ъгъл. Минута след това Емил Гъргоров шутира към вратата на домакините, но стражът спаси. В 39-а минута Костадин Стоянов нанесе удар с глава, но неточен. В добавеното време на първата част Иван Бандаловски нахлу мощно по дясното крило, стигна почти до аутлинията и центрира към близката греда. Там Емил Гъргоров с удар от въздуха откри резултата в полза на червените.

В 55-а минута Борис Галчев центрира опасно в наказателното поле на домакините и Господинов със сетни усилия изби в ъглов удар. В 56-а минута на мястото на Александър Тонев, в игра се появи Спас Делев. В 62-а минута Тодор Янчев се озова в изгодна позиция за стрелба, стреля, но бранител в синьо блокира удара му. Малко след това при едно бързо изпълнение на фаул в полза на ЦСКА, Платини бе изведен зад защитата, нанесе удар, но топката мина на сантиметри от дясната греда. В 70-а минута Емил Гъргоров получи подаване зад отбраната и след технично подаване с пета топката попадна в краката на Грегъри Нелсън. За холандецът не остана нищо друго освен да отбележи втори гол за армейците. Пет минути по-късно Борис Галчев с топовен изстрел извън наказателното поле прониза за трети път Господинов. Малко преди това в игра се появи Маркиньос, който замени Емил Гъргоров. В 82-а минута Грегъри Нелсън напусна игра, за да влезе Станко Йовчев.