6. Киран Донахи (Клифтънвил)

3. Томислав Костадинов (ЦСКА)

• 88мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ не допусна изненада и спечели като гост с 2:1 срещу отбора на Клифтънвил в мач реванш от третия кръг на Лига Европа.

"Червените“ продължават напред в турнира с общ резултат 5:1.

ЦСКА имаше повече шансове за гол през първата част. На два пъти обаче пропусна Маркиньос - в десетата и 20-ата минути.

Спас Делев също беше активен. В 22-ата минута негов удар беше спасен в корнер от вратаря на Клифтънвил Конъли, а в 42-ата натресе гредата с мощен шут.

Когато се очакваше гол във вратата на домакините, такъв падна в мрежата зад Караджов. Грешка на „армейската“ отбрана в 43-ата минута беше наказана от Бойс, който направи резултата 1:0.

ЦСКА продължи да е по-активният тим и през втората част, но играта на нападателите не спореше.

В 69-ата минута резервата Руи Мигел засече топката с глава, но кълбото за втори път в мача се отби в гредата и спаси вратата на домакините.

Шест минути преди това Клифтънвил беше останал с човек по-малко на терена след изгонването за два жълти картона на Донъхи.

"Армейците“ трябваше да чакат чак до 86-ата минута, за да се поздравят с гол. Негов автор стана резервата Томи Костадинов, който само пет минути след влизането си в игра разстреля стража на домакините Конъли за 1:1.

Само две минути по-късно ЦСКА стигна до пълен обрат. Изигралият слаб мач Маркиньос се възползва от грешка в отбраната на Клифтънвил и донесе успеха на ЦСКА - 2:1.

Родния вицешампион можеше да се поздрави и с по-убедителен успех, но в последните секунди Руи Мигел направи фрапантен пропуск.