• 61мин

20. Жоау Паулу Бриту (ЦСКА)

Начало на мача: Домакините започват от центъра

3-а мин. - добър дълъг пас на към Велизар Димитров по дясното крило. Топката е прекалено дълга и илиза в аут миг преди Велизар да достигне до нея

5-а мин. - Тодор Колев опитва удар от пряк свободен удар на около 30 метра фронтално срещу Колев. Стоян Колев обаче безпроблено лови

6-а мин. - ЖК за 10.Гарба Лавал за изключително грубо нарушение срещу Велизар Димитров точно пред скамейката на ЦСКА

10-а мин. - бърз пас към Темиле по дясното крило, той поема топката и на скорост навлиза в наказателното поле, но е перфектно от Лима, който отбива топката от краката му

13-а мин. - перфектна многоходова атака на ЦСКА. Топката се поема от Гъргоров по дясното крило, той се разхожда през цялата синя защита пред границата на наказателното поле преди да изведе Шакири на отлична позиция вляво на наказателното поле. Последва топовен изстрел, минал на сантиметри от целта

14-а мин. - Лавал центрира топката от корнер вляво от Колев, близо до точката на дузпата Бисер Иванов е оставен непокрит и отправя опасен удар с глава, минал на метър от дясната греда на Колев

16-а мин. - дълъг пас е технично пропуснат от Чиликов, което извежда Тодор Колев сам зад защитата на ЦСКА фронтално срещу Колев. Вратарят на армейците обаче разчита добре играта и предвидливо излиза напред да предотврати опасността

23-а мин. - много добро включване на Йордан Тодоров по дясното крило завършва с остро ниско центриране към вратарското поле. Топката е отправена перфектно за връхлитащия Мукаси, но Илиян Стоянов в последния момент изчиства в корнер

25-а мин. - поредна отлична изява на Йордан Тодоров. Той извежда много добер Велизар Димитров по дясното крило, но центрирането на перничанина е неуспешно

28-а мин. - бърз пробив на Телкийски по лявото крило завършва с много опасно прехвърлящо центриране към Чиликов, който се разминава с топката

35-а мин. - добра контраатака на армейците, които са с числено превъзходство пред синята защита. Възможността за гол обаче не е оползотворена, след като Тодор Янчев центрира неточно от лявото крило

41-а мин. - ЖК за 21.Димитър Телкийски

42-а мин. - ЖК за 23.Емил Гъргоров за задържане с ръка в средата на терена

44-а мин. - ЖК за 3.Фабио Лима за реплика

Продължение от 1 минута отсъжда съдията

Край на първо полувреме

Начало на второ полувреме Една смяна в отбора на домакините: на мястото на 8.Станислав Генчев влиза 24.Мануел Мендоса

49-а мин. - Гол за домакините Голмайстор Тодор Колев. Мендоса пробива по лявото крило и центрира топката в наказателното поле, където Тодор Колев с глава отклонява неспасяемо топката в мрежата. Съдията не маркира очевидна засада на Чиликов при центрирането

51-а мин. - първа смяна в отбора на ЦСКА - на мястото на 10.Артим Шакири влиза 20.Жоао Паоло Брито

53-а мин. - изключително груба грешка на Карлос остовя Телкийски сам срещу Колев. Той брилянтно с крак отклонява удара от упор в корнер

60-а мин. - Брито пробива по дясното крило и центрира в наказателното поле, там Иванков се намесва нерешително, но защитата на домакините успява да изчисти

61-а мин. - ГООООООООЛ за ЦСКА! 1:1!!! Брито е автор на попадението! Прекрасен дълъг пас на Тодор Янчев извежда трима в червено по дясното крило. Топката попада в Мукаси, който навлизав наказателното поле, преодолява защитник на сините и късо пуска топката към Брито. Той също на скорост преодолява защитник в синьо и от около 10 метра отправя бомбен удар, който се отбива от напречната греда и влиза в мрежата

65-а мин. - нов прекрасен 30-метров пас извежда Брито сам срещу Иванков. Вратарят на домакините обаче много добре спасява първия удар на Брито, португалецът отново достига до топката и от трудно положение пропуска целта със силен удар. След ситуацията 27.Димитър Иванков получава ЖК за реплика

66-а мин. - втора смяна за домакините - на мястото на 4.Бисер Иванов влиза 18.Антон Костадинов

69-а мин. - последна смяна за сините - на мястото на 19.Георги Чиликов влиза 7.Вава

71-а мин. - Емил Гъргоров опитва да изненада Иванков от пряк свободен удар от десния ъгъл на наказателното поле, топката обаче попада в ръцете на вратаря

74-а мин. - бърза контраатака на червените завършва с извеждащо подаване на Гъргоров към Брито по лявото крило, който е спрян на границата на наказателното поле от Топузаков с цената на нарушение, за което 11.Елин Топузаков получава ЖК

75-а мин. - от прекия свободен удар Емил Гъргоров праща топката право в стената

77-а мин. - втора смяна за ЦСКА: на мястото на 21.Макдоналд Мукаси влиза 18.Герасим Заков, за който това е дебют във вечното дерби

82-а мин. - ЖК за 18.Герасим Заков за симулация

86-а мин. - ЖК получи вратарят ни 12.Стоян Колев за реплика срещу съдията

88-а мин. - ЖК за 14.Светослав Петров за задържане с ръка на Костадинов

88-а мин. - от прекия свободен удар Лавал пробва да изненада Колев от над 30 метра, но топката преминава около метър над гредата

89-а мин. - Стоян Колев посреща центриране, но е грубо фаулиран от изгубилия борбата за топката Вава

4 минути продължение

90+3 мин. - ЖК за 24.Мануел Мендоса за реплика

90+4 мин. - последна смяна за армейците, на мястото на 8.Велизар Димитров влиза 17.Борислав Караматев

90+6 мин. - две минути след края на продължението съдията оставят пряк свободен удар пред наказателното поле на армейците. Стоян Колев хваща топката, но е наранен от включилия се в атаката вратар Иванков

Край на мача

С това равенство ЦСКА се нуждае единствено от победа в следващия си домакински мач на стадион „Българска армия“ срещу Ботев (Пловдив) за да спечели рекордна 29-а шампионска титла!!!

След последния съдийски сигнал футболистите ни отиват да поздравят прекрасната си публика, която и този мач, както всеки друг този сезон ги подкрепяше безрезервно