• 69мин

24. Александър Тонев (ЦСКА)

• 74мин

4. Костадин Стоянов (ЦСКА)

ЦСКА​ размаза Левски с 3:1 като гост на стадион „Георги Аспарухов”. Две попадения реализира Мишел Платини, а Апостол Попов отбеляза третия гол. Червените надиграха тотално своя опонент и заслужено спечелиха срещата от XVІ-я кръг на А ФГ.

Армейците изиграха прекрасно първо полувреме като единствено Малденов и  Дембеле застрашиха по-сериозно вратата на Иван Караджов, но стражът на червените смело влезе в краката на нападатели и предотврати опасностите. В 12-а минута Мишел Платини финтира бранител и стреля мощно с десния крак, Митрев не успя да хване топката и тя излезе в ъглов удар. Минута по-късно Маркиньос от близо отправи удар с глава, но над напречната греда. В 22-а минута отново бразилеца застраши вратата на противника, след изпълнение на пряк свободен удар, но кълбото мина над около метър над вратата. В 33-а минута след дълъг пас на Караджов към Делев в наказателното поле вратаря на домакините не се намеси убедително и топката попадна в краката на Мишел Платини, който от близо не прости за грешката и откри резултата в полза на ЦСКА.

На почивката агитката на ЦСКА, която наброяваше повече от 3000 човека, беше принудително изведена от стадиона от полицията, като мачът се доигра само пред фенове на домакините.

Втората част започна фантастично за ЦСКА. В 48-а минута Платини проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Делев се размина с топката. Кълбото попадна в Нелсън, който върна към Мишел Платини, бразилецът с левия крак удвои преднината на червените.В 65-а минута след изпълнени на заучено положение Делев вместо да центрира пусна към Тонев. Той от своя страна намери непокрития Апостол Попов във вратарското наказателно поле и за бранителя не остана друго освен да забие трети гол за ЦСКА. В 68-а минута Сашо Тонев и Христо Йовов получиха червени картони за спречкване в средата на терена. В 74-а минута Костадин Стоянов си отбеляза нелеп автогол след остро центриране в наказателното поле.