• 86мин

73. Иван Стоянов (ЦСКА)

• 90+6мин

28. Иван Маркович (ЦСКА) асистенция - Мартин Петров

ЦСКА​ постигна пореден успех на вечния съперник в дербито от 34-ия кръг на родното ни първенство. Омар Косоко, Иван Стоянов и Иван Маркович отбелязаха попаденията за ЦСКА.

В 3-ата минута Старокин стреля от разстояние, но ударът му бе неточен и премина над вратата. В 7-ата минута Белаид фаулира Косоко на границата на наказателното поле. Гъргоров изпълни прекия свободен удар право в стената. В 15-ата минута Крачунов наруши правилата срещу Старокин и реферът отсъди пряк свободен удар за домакините. Крумов застана зад топката, но бе много неточен. Последваха два жълти картона за Крачунов и Янчев. В 27-ата минута Неманя Милисавлевич стреля от движение, но Блажевич спаси. В 30-ата минута играта бе спряна временно, след като Белаид удари главата си в терена в опита си да изчисти топката. В 31-ата минута Косоко нанесе удар с глава, но не затрудни вратаря на съперника. В 34-ата минута удар на Крумов облиза дясната греда на вратата.

Малко след началото на второто полувреме бяха направени смени в двата отбора, Генов замени Божинов, а Иван Маркович замени своя сънародник Неманя Милисавлевич. В 56-ата минута Тони Силва бе изведен добре по десния фланг, навлезе в наказателното поле, но си поведе много лошо топката и Блажевич улови. В 58-ата минута Гъргоров подаде добре към Ивайло Чочев в наказателното поле. Последва пас към непокрития Косоко, който откри резултата в мача. В 58-ата минута Бастос бе заменен от Мисяк. В 69-ата минута Силва излезе очи в очи с Блажевич, но стражът излезе и скъси ъгъла. Нови две промени бяха направени – Р.Цонев за Крумов и Иван Стоянов за Омар Косоко. В 82-ата минута съперника отбеляза гол, който бе първи за тях в последните шест дербита. Негов автор стана Р.Цонев. В 85-ата минута Емил Гъгроров отстъпи мястото си на Мартин Петров. Секунди по-късно Мюлдер се подхлъзна и подари топката на Иван Стоянов. Нападателят не прости грешката и наказа съперника за втори път. В добавеното петминутно продължение Мартин Петров напредна по дясното крило, с перфектен пас намери Маркович, който отбеляза своя дебютен гол за ЦСКА.