Тодор Паланков
    55′
  • 20мин

27. Тиаго Силва (ЦСКА)

Начало - около 5000 зрители присъстват на градския стадион в Ловеч. Литекс започва от центъра. ЦСКА ще напада наляво от главната трибуна през първото полувреме

5' - играта се води предимно в центъра на терена в бавно темпо

7' - Велизар Димитров намира с дълъг, четиридесет метров пас Петре по дясното крило, който центрира от движение, но топката прехвърля всички играчи в наказателното поле

10' - нов извеждащ пас към Петре отдясно. Вратарят Вутов обаче излиза и се намесва адекватно

12' - за трети път в мача Петре нахлува по дясното крило, повежда си и стреля силно извън наказателното поле. Вутов показва добър рефлекс и боксира

14' - серия от къси, технични пасове между Велизар, Петре и Георги Илиев по дясното крило. В последствие топката им е отнета от защитата

18' - 33.Джемал Берберович преминава технично между двама защитници на ЦСКА по дясното крило. Опитът му за центрира обаче е несполучлив и топката е изчистена напред

20' ГОООООЛ за ЦСКААА!!! 27.Тиаго Силва - Данчо Тодоров получава пас по дясното крило и центрира веднага много технично, около точката на дузпата. Там Тиаго Силва забива топката с глава в левия ъгъл на Вутов

24' - опасна атака за домакините. Берберович отново пробива технично по дясното крило и центрира на далечната греда, където Новакович играе с глава и праща топката в аут, малко над горната греда

31' - лек териториален превес за Литекс, без сериозни опасности и пред двете врати

32' - Петре центрира отляво от корнер. След разбъркване топката попада в краката на Якирович. Той връща на Велизар, който с мощен удар от границите на наказателното поле праща топката в аут

34' - домакините получават право да изпълнят непряк свободен удар, след като Якирович пресича един пас и връща топката към вратаря Петров

36' - топката е поставена на около пет метра, малко вляво на вратата на Петров. Всички футболисти на ЦСКА се подреждат на голлинията. 23.Небойша Йеленкович шутира, но кълбото среща тялото на Тиаго и е изчистена

41' - първи ЖК в мача. Получава го 19.Еуген Трика за нарушение срещу Росен Кирилов в половината на Литекс

45' - една минута добавено време

45'+1' - край на първото полувреме

Начало на второто полувреме - една смяна на полувремето за отбора на Литекс. Излиза 5.Михаил Венков, в игра 29.Петър Занев

49' - отборът на домакините се опитва да налага преса още в половината на ЦСКА и армейците срещат трудности при изнасянето на топката

52' - грешка в защитата на Литекс, където Занев подарява топката на Петре. Румънецът извежда хитро Тиаго Силва сам срещу вратаря Вутов. Съдията отсъжда абсолютно несъществуваща засада и по този начин слага край на тази голова атака на ЦСКА

53' за оспорване на съдийското решение ЖК за 8.Велизар Димитров

55' - втора смяна в отбора на Литекс. Излиза 21.Владан Груйч, на негово място 28.Тодор Паланков

60' - Якирович технично финтира в центъра и с дълъг пас се опитва да изведе Петре, фронтално срещу Вутов. В последният момент защитника Занев успява да изчисти в корнер от краката на Петре

65' - фаул на около двадесет и пет метра от Петров за игра с ръка на Трика. 24.Петър Златинов шутира в десния ъгъл на армейската врата, но вратарят на ЦСКА лови сигурно

70' - Златинов финтира двама защитници на ЦСКА по лявото крило, навлиза в наказателното поле и центрира на далечната греда към Новакович, който обаче е изпреварен от 3.Александър Тунчев и топката е изчистена в корнер

74' - ЖК на 6.Росен Кирилов за грубо нарушение с бутоните напред срещу Велизар, в половината на ЦСКА

76' - трета, последна смяна в отбора на Литекс. Играта напуска 24.Петър Златинов, на негово място 3.Живко Желев

77' - ЖК на 15.Роберт Петров за нарушение в центъра на терена

79' - фаул на около двадесет и пет метра вдясно от вратата на Петров. След заучено положение, Живко Желев стреля и топката минава на сантиметри покрай гредата

84' - Новакович получава около точката на дузпата в наказателното поле на ЦСКА и бележи, но при паса е бил в положение на засада и гола е отменен

86' - първа смяна в отбора на ЦСКА. Излиза 15.Роберт Петров, на негово място 20.Йордан Юруков

89' - Петре пробива самостоятелно по дясното крило и търси Юруков на срещуположния фланг. Юруков обаче е бил в положение на засада

89' - втора смяна в отбора на ЦСКА. Излиза 19.Еуген Трика, влиза 4.Франциско Мартос

90' - три минути добавено време

90'+2' - трета, последна смяна в отбора на ЦСКА. Излиза 8.Велизар Димитров , влиза 11.Гийом Да Зади. Капитанската лента от Велизар поема 30.Йордан Тодоров