• 79мин

8. Пол Александров (ЦСКА)

ЦСКА​ се изложи и в Мездра

"Червените“ загубиха от местния Локомотив в приятелска среща

ЦСКА претърпя поражение при гостуването на Локомотив Мездра в приятелска среща, организирана най-вече заради дошлия на проби в тима австриец Томас Прагер.

Халфът стартира като титуляр в схемата на „армейците", като изигра пълни 90 минути в срещата. В днешния ден ЦСКА не бе воден от старши-треньора на тима Стойчо Младенов, като на пейката седна Альоша Димитров.

В герой на мача се превърна футболистът на Локо Мездра Борис Петков, който и двата гола за „железничарите“ в сблъсъка. Точен за ЦСКА бе младият Пол Александров, който се разписа за крайното 2:1 единадесет минути преди края.

Стоян Колев застана под рамката на вратата за „армейците", докато полевите футболисти включваха Иво Райков, Христо Мартински, Тони Стоичков, Асен Бойчев, Калоян Янков, Томас Прагер, Пол Александров, Димитър Маймунков, Омас Косоко и Бруно Морейра. В игра за ЦСКА влязоха още Емил Ботев, Павел Янев, Радой Божилов, Александър Аспарухов и Юлиян Илиянов.

За съжаление на гостите, още в 16' Альоша Андонов бе принуден да извърши смяна, след като Асен Бойчев получи травма и бе заменен от Емил Ботев. В 26' именно Ботев спаси вратата на ЦСКА от гол, след като от голлинията отрази удар с глава на домакините.

В 32' резултатът в Мездра все пак бе открит, а домакините излязоха напред. След грешка в защитата Петков се озова сам срещу Колев, стреля, но вратарят спаси. Последва добавка, при която Петков отбеляза за 1:0.

Малко преди почивката „червените“ можеха да изравнят, но Пол Александров стреля над гредата.

На почивката в състава на ЦСКА бяха направени още четири промени, а само осем минути по-късно Локомотив удвои аванса си. Борис Петков бе изведен очи в очи със Стоян Колев и матира стража за 2:0.

До края на срещата ЦСКА успя да върне едно попадение, но не и да възстанови равенството. В 79' отбраната на Локомотив се пропука, а Пол Александров се възползва от ситуацията и намали за 2:1.

Две минути преди края Стоян Колев спаси вратата на „червените“ от трети гол, а в добавеното време каращият проби Том Прагер опита изстрел от воле, но извън очертанията.