• 63мин

4. Красимир Чомаков (ЦСКА)

• 82мин

11. Бончо Генчев (ЦСКА)

С плътно покриване на всеки играч, с безкомпромисна борба за първа топка и двата отбора се стремяха първи да се доберат до откриване на резултата. Тази нервност и желание за победа направи мача в тези първи минути непривлекателен. В 7-ата мин Андонов бе изведен от дълбочина зад защитата на „Локо“, но нападателят не успя да провре топката покрай излезлия вратар Камбуров. Ала може би точно този пропуск вдъхнови играта на гостите, даде им повече импулси самочувствие и оттук до последната минута ЦСКА бе отборът, който диктуваше играта.

След няколкото слаби игри на ЦСКА в Пловдив се видя едно друго негово лице. Отбор с шампионски хъс за игра, макар и късно. Това бе може би най-хубавият мач на ЦСКА в този шампионат. В много високо темпо, с бързи комбинации с едно докосване на топката „червените“ направиха „Локо“ неравностоен партньор. Може само да се съжалява, че вкараха само четири гола.

Началото бе малко необичайно, тъй като въпреки големият натиск на ЦСКА първия гол вкараха домакините. Съвсем естествено след многото пропуски на Андонов и неговите съиграчи пловдивчани в 33-ата мин ги наказаха с гол, отбелязан от Джевизов 1:0. Ала радостта им бе твърде кратка. И вината за това бе и на страничния съдия Дурчев, който в този момент подаде рамо на ЦСКА, не отсъди 3 метрова засада на Андонов, който комбинира с Генчев, и изравни 11. В 43-ата мин за спъване на Кръстев „Локомотив“ имаше шанс да увеличи от дузпа, но Р. Димитров не бе точен и пропусна тази възможност.

В 53-ата мин отново Андонов изплете бърза комбинация с Генчев, който увеличи на 2:1 за ЦСКА. В 63-ата мин Чомаков използва една отбита топка и с точен удар. увеличи на 1:3. В самия край на мача в 82-ата мин Бончо Генчев закономерно доведе резултата до 1:4.

Възниква обаче въпросът, защо ЦСКА заигра толкова силно, и то на негостоприемен терен като този на „Локомотив“, едва след като почти загуби шансовете за шампионската титла. Старши треньорът на ЦСКА Петър Зехтински не пожела да отговори на този въпрос, защото смяташе, че той е намек за някакви комбинативни игри с чужди отбори.