• 89мин

95. Йерун Луму (Лудогорец)

• 90+1мин

19. Апостол Попов (ЦСКА)

ЦСКА​ отстъпи при гостуването си на Лудогорец в мач от родното ни първенство. Единственият гол падна в 89-ата минута и бе дело на Луму.

Началните минути на срещата бяха за отбора на домакините, които владееха повече топката от ЦСКА, но така и не нанесоха опасен удар по посока вратата на Мболи. В 19-ата минута Тони Силва получи пас по дясното крило, овладя топката и стреля изненадващо с левия крак. Стоянов със сетни усилия изби топката, като това бе първият точен изстрел в мача. Последва нов шанс за армейците, като Омар Косоко напредна добре през централната зона, стигна до границата на наказателното поле, но вместо да комбинира със съотборник стреля право в крака на Иван Стоянов.  В 31-ата минута Марселиньо пробва своя късмет с удар по земята, но прекалено слабо и право в ръцете на Райс Мболи. В 40-ата минута атака на Лудогорец бе завършена с удар от воле на Минев, при който топката премина покрай дясната греда. В 42-ата минута Марселиньо получи подаване в предни позиции, елиминира съперник и нанесе техничен удар, който за щастие премина на сантиметри над напречната греда. В 44-ата минута Тони Силва спечели пространство по десния фланг, пусна пас към включилият се в атака Апостол Попов. Той центрира в наказателното поле, където Мишо Александров бе по-бърз от Косоко и Иван Стоянов и изчисти кълбото в корнер.  В 45-ата минута Мисиджан атакува с двата крака Попов. Реферът отсъди нарушение, а при спряна игра Минев изрита Силва. Не последва картон за удар без топка, а жълти картони за Сивла и Минев. В добавеното време на първата част бе направена принудителна смяна. Получилият по-рано контузия централен защитник Александров бе заменен от Терзиев.

Второто полувреме започна с два жълти картона. Те бяха за Златински и Ивайло Чочев, които направиха груби нарушения. В 50-ата минута добър пробив на Косоко завърши с центриране към Иван Стоянов, който обаче бе изпреварен от Кайсара. Последва опасно центриране в наказателното поле на ЦСКА, където Безяк стреля, но с решителен шпагат Вальо Илиев блокира удара и топката прелетя над вратата.  В 60-ата минута Иван Маркович замени Омар Косоко в състава на ЦСКА. В 62-ата минута домакините пропуснаха чудесна възможност за гол. Кайсара центрира хубаво в пенала, Мболи не прецени добре ситуацията и увисна. Марселиньо стреля веднага, но пак Илиев се намеси в точния момент и изчисти от гол линията. В 68-ата минута Емил Гъргоров получи жълт картон след като наруши правилата срещу Ешпиньо.  Минута по-късно Мболи спаси удар от въздуха на Ешпиньо насочен в  левия ъгъл на вратата. В 75-ата минута два последователни удара на Марселиньо и Минев бяха блокирани от Апостол Попов. В 76-ата минута Кипада замени Безяк. В 78-ата минута топката мина покрай червената зашита и попадна в краката на Мисиджан, който стреля неточно от около 8-9 метра. Две смени последваха, за Лудогорец в игра се появи Луму вместо Мисиджан, а за ЦСКА на терена се появи Милисавлевич за сметка на Силва. В 83-ата минута Кишада не успя да реализира добро центриране от Кайсара. В 84-ата минута много груб фаул на Моци срещу Милисавлевич донесе директен червен картон за бранителя. В 86-ата минута бе направена последната смяна в редиците на ЦСКА – Мартин Петров замени Емил Гъргоров. Секунди след това Иван Маркович открадна топката от футболист в зелено, напредна и стреля по земя, но твърде слабо и покрай вратата. В 89-ата минута Кайсара центрира отляво в наказателното поле към далечната греда, където непокрития Луму с летящ плонж вкара победния гол за домакините. В 90-ата минута Апостол Попов атакува много агресивно Терзиев и реферът му показа червен картон.