Турнир: „А“ републиканска футболна група 1950 (14-и кръг)

10. Панайот Панайотов (Народна войска)

• 9мин

7. Димитър Миланов (Народна войска)

8. Христо Бъчваров (Торпедо Пд)

В петък, на собственото си игрище отборът на Народна войска показа отново някои свои характерни слабости на мача с пловдивския Торпедо. Военните започнаха наистина добре и до 15-та минута водеха с 2:0. Головете бяха отбелязани от Панайотов и Миланов. До това време играта им беше бърза, свързана и разгъната по крилата. Двата гола като че ли подействаха демобилизиращо върху военните - те намалиха напора към противниковия гол и започнаха да се увличат в къси, безплодни подавания и солова игра. Това позволи на смутените в началото пловдивчани да се органигзират и да запазят до полувремето същия резултат.

След почивката, в 55-ата минута дясната свръзка на гостите намали резултата на 2:1 с хубав наказателен удар от близо 20 метра. Вместо да се амбицират за ново променяне на резултата, двата отбора започнаха да играят още по-вяло и несвързно, а някои отделни играчи се увлякоха и в доста груба игра. Краят на мача дойде без промяна на резултата.