• 79мин

23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

• 84мин

14. Валентин Илиев (ЦСКА) асистенция - Марсиньо

ЦСКА​ постигна победа с 1:3 в шампионатния мач срещу отбора на Нефтохимик Бургас. Мачът се игра на стадион Хаджи Димитър в Сливен. Символичните домакини поведоха в резултата, но армейците стигнаха до пълен обрат след попадения на Мартин Петров, Емил Гъргоров и Валентин Илиев.

Плътен удар на Цонков в 6-та минута, топката мина над напречната греда. В 10-та минута Гъргоров подаде към Мартин Петров, последва удар, но Денчев спаси. В 12-та минута домакините стигнаха до изпълнение на пряк свободен удар. Христов стреля неточно от фаула. В 14-та минута Хауърд направи груб шпагат в краката на съперник и получи жълт картон. Феноменален гол на Цонков, който се възползва от излезлия напред Черни и с премерен изстрел от центъра дава  преднина на Нефтохимик. В 27-та минута хубаво центриране на Милисавлевич в наказателното поле, където Мартин Петров с прекрасно воле изравнява резултата. в 35-та минута Гъргоров центрира меко в наказателното поле, където Карачанаков играе с топката, но до опасност не се стига. Две минути по-късно Петров стреля към вратата на домакините, но топката мина покрай вратата. Емил Гъргоров получава жълт картон в 38-та минута за оспорване на съдийско решение. В 39-та минута домакините бяха близо до нов гол, но Петков нацели напречната греда след удар с глава от няколко метра. Минути след това Петков опита да си изпроси фаул, но шместо това бе предупреден официално от главния рефер. В края на първото полувреме Карачанаков опита да изненада Денчев с удар от дистанция, но бе неточен.

На полувремето бе направена една промяна в състава на ЦСКА. Антон Карачанаков отстъпи мястото си на Мамади Сидибе. Втората част започна с шанс за армейците. Янчев опита да стреля към вратата, но се получи подаване към Петров. Марто стрелч от движение, но Денчев спаси. Последва слаб удар на Янчев, но този път вратарят спаси. В 49-та минута Манев падна на тревата опитвайки да спечели фаул, но реферът не се подведе и му показа жълт картон. В 51-та минута Менди бе оставен непокрит в наказателното поле, но силният му удар спира от външната страна на мрежата. в 63-та минута Мартин Петров бе заменен от Марсиньо. Секунди след като се появи на терена бразилецът получи възможност да отбележи, но ударът му с глава бе право в ръцете на Денчев. В 69-та минута топовен удар на Цонков мина над вратата.ЦСКА отвърна с удар на Милисавлевич, но топката не попадна в рамките на вратата. Страхотно изпълнение на Марсиньо от пряк свободен удар в 73-та, но напречната греда спасява Нефтохимик. Минута след това Хауърд изпробва рефлексите на стража на домакините, но без успех. В 76-та минута Хауърд бе заменен от Омар Косоко. В 78-та минута Менв получи пас в наказателното поле, стреля веднага и топката премина на сантиметри над вратата. В 80-та минута брилянтно изпълнение на Емил Гъргоров от границата на наказателното поле направи резултата 1:2 за ЦСКА. В 84-та минута Марсиньо центрира от ъглов удар, а капитанът Вальо Илиев с глава не остави шанс на Денчев - 1:3 за ЦСКА. В заключителните минути на мача гол на Мамади Сидибе бе отменен заради нарушение в атака.