Янков
    80′
  • 84мин

4. Красимир Чомаков (ЦСКА)

ЦСКА​ спечели седмата си поредна победа, след като надви Пирин 1:0 в изключително драматичен мач в Благоевград. Халфът на армейците Красимир Чомаков вкара безценния гол в 78-ата минута, след като използва груба грешка на благоевградската защита и вратаря Мирослав Митев - Главата. Пиринци започнаха мача със страхотни атаки, но вратарят Кючуков, Галин Иванов, Кременлиев и Чомаков спасиха ЦСКА от сигурни голове. В 23-ата минута благоевградчани сътвориха невероятна акция, която изведе Божидар Янков сам срещу Тодор Кючуков. Халфът обаче уцели със страхотен удар напречната греда. След почивката пиринци продължиха да натискат, а ЦСКА отвръщаше чрез бързи контраатаки. При една от тях Румен Христов надбяга защитата на домакините и падна в пеналта след сблъсък с противников бранител. Съдията Добринов обаче бе категоричен, че няма нарушение срещу армееца. Добро включване в състава на армейците направи резервата Методи Деянов, който на няколко пъти извеждаше съотборниците си в изгодни позиции. В 67-ата минута Желязков от Пирин изскочи сам срещу вратаря Кючуков, но ударът му бе изчистен пред голлинията от Красимир Чомаков. Малко след това Станислав Бачев не успя да засече топката с глава в малкия пеналт на армейците. В 78-ата минута при безобидно центриране отдясно защитата на Пирин и вратарят Митев не се разбраха, Красимир Чомаков докопа топката и я търкулна зад голлинията - 1:0 за ЦСКА. До края на мача пиринци заиграха ва банк, но Панчев, Давидков и Желязков не успяха да изравнят. От своя страна гостите от столицата организираха две страхотни контраатаки, но Румен Христов и Димитър Иванов пропуснаха да вкарат втори гол.