Автогол

14. Георги Самокишев (Пирин ГД)

• 59мин

24. Костадин Хазуров (ЦСКА)

Пирин (ГД) очаквано, а и съвсем заслужено загуби от ЦСКА, в мач от 29-ия кръг на „В“ група.

Домакините отстъпиха с 0:3, като на два пъти пращаха топката в собствената си врата, в единия от случаите директно от тъч.

Все пак с попадения за „червените“ се отличиха Аясс и Хазуров. Самокишев прати топката в собствената си врата, като това бе признатият автогол в ущърб на Пирин.

В 74-ата минута футболист на състава от Гоце Делчев хвърли кълбото директно от странично хвърляне във вратата на тима си, но главният арбитър не зачете автогола. Последваха дискусии между него и колегите му как точно трябва да се пристъпи в тази ситуация, като в крайна сметка бе отсъден обратен тъч.

Извън групата останаха бранителят Николай Дичев и 17-годишният халф Айкут Рамадан.

Още в 15-ата минута нисичкият Аясс се разписа с глава, давайки преднина на тима си в резултата.

Още толкова по-късно Самокишев си вкара злощастен автогол, като почти реши всичко в срещата, на доста ранен етап от развитието й.

В 59-ата минута странните действия на футболистите на домакините продължиха, като при центриране в наказателното поле, Благоев заби топката в земята, в стил „Роналдо“. ЦСКА получи право да изпълни дузпа, като Хазуров не сгреши, покачвайки на 3:0.

В 67-ата минута Момчил Цветанов бе заменен, но не остана доволен от това решение на Христо Янев и му поиска обяснение на самия терен. Наставникът се опита да го успокои, но футболистът продължи да крачи гневно, по пътя си към скамейката.

Последва смехотворната ситуация с автогола от тъч, която съдийската бригада не спря да обсъжда до края на двубоя.

В крайна сметка корекция в резултата не последва и той се запази непроменен - 3:0.

Поредна победа за ЦСКА, в повече от приспивно темпо, като успехите за тима на терена продължават, но не е ясно дали това ще е от значение в края на сезона или не.