• 33мин

21. Стойко Сакалиев (ЦСКА) асистенция - Емил Гъргоров

• 90+1мин

23. Емил Гъргоров (ЦСКА) асистенция - Радослав Забавник

ЦСКА​ постигна поредната си победа в първенството на България, при гостуването на Пирин 1922 в Благоевград днес в мач от седми кръг на шампионата.

Червените бяха повече от активни и създадоха много положения, но вкараха само три гола.

Резултатът откри Стойко Сакалиев в 30-ата минута.

След фал срещу Сакалиев на десетина метра пред наказателното поле вляво, Юруков центрира към далечната греда, където Гай скочи и свали с глава към Валентин Илиев. Защитникът от четири метра би веднага към вратата, а Сакалиев подложи крак и реализира попадението от метър за 1:0.

Три минути по-късно, в 33-ата, Гъргоров овладя топката отдясно в наказателното поле след пас на Мурад Хидиуед. Капитанът на армейците я позадържа, направи няколко финта и центрира отлично с ляв крак, малко пред вратата.

Там от границата на вратарското поле Сакалиев стреля с глава и отбеляза второто си попадение в мача и негово четвърто за последните два двубоя.

Играта на армейците се успокои и в началото на второто полувреме футболистите на ЦСКА играха красиво, но твърде аристократично.

Положения след положения, изпускани от Сакалиев, Гъргоров, Янев и Велизар Димитров. Последните двама се появиха в игра през второто полувреме. Като най-фрапантни бяха положенията през второто полувреме.

Тогава, в 53-ата минута Сакалиев отдясно проби между трима защитници на домакините, подаде към Велизар Димитров. Той напредна 5-6 метра в наказателното поле и след нещо като удар топката рикошира от него към Янев отдясно, който нацели гредата и след това защитник на домакините изчисти от гол линията.

В 60-ата минута при една контраатака отдясно, Гъргоров подаде към Йордан Тодоров, той навлезе на скорост в наказателното поле и вместо да стреля пусна успоредно на вратата топката към Сакалиев, но пред неговия крак тя бе избита в ъглов удар.

В 84-ата минута Велизар Димитров отдясно изведе Гъргоров на три метра срещу празната врата, но той направи много по-трудното – прати топката над гредата вместо в опразнената врата.

В крайна сметка се поправи и в 90-ата минута се разписа за крайното 3:0. Янев центрира отляво ниско по земя към вратарското поле, там Забавник триково върна назад към точката на дузпата, където Гъргоров с премерен удар по земя, прати топката в левия долен ъгъл на вратата, пазена от някогашния вратар на ЦСКА Илиян Василев.