Турнир: Първа софийска дивизия 1947/48 (8-и кръг)
Треньори на ЦСКА: Христо Нелков и Константин Николов
Съдия: Андрей Златарев
  • 36мин

7. Борислав Цветков (ПСК Левски)

2. Стефан Методиев (ПСК Левски)

След вчерашната си победа над Септември при ЦДВ с 1:0 Левски е начело на таблицата.

Дълго време любителите на футболната игра от цялата страна очакваха решителният футболен мач за първенството на първата столична група.

През време на деветдесетте минути бе отбелязан всичко един гол и той реши изхода на мача. С двете спечелени точки Левски изкача на челното място и има всички шансове да се задържи до края на първенството там.

Успехът на пощенци е напълно реален и заслужен. Те бяха явно по-добрия тим на терена. Превъзходството на сините се чустваше през по-голямата част от играта и то можеше да бъде изразено още по-ярко, ако нападателите бяха изпълнили добре задачата си. Но от тях Спасов и Цветков играха успешно. Останалите особено Кардашев и Пачеджиев не задоволиха. Нападението на Левски бе улеснено значително от несигурната игра на червената отбрана, в която отсъствието на „стълба“ - Манолов се чустваше много осезателно. Лявото крило на пощенци Томов, макар че не бе добре пазен от противниковият бек, не можа да се прояви и оправдае надеждите, които му се възлагаха...

Единадесеторката на новообединеното дружество Септември при ЦДВ загуби първия си мач за първенство. Ансамблово тимът не беше на онази висота, на която го видяхме в последните срещи. Еднакво слаби бяха и нападението и отбраната. В предни линия енергичен и опасен беше само Миланов. Дейните друг път Минев и Такев не дадоха обичайната си игра, а Рангелов и особено Божилов се губеха. От шестимата играчи в отбраната добре се представиха Чакмаков и донякъде Прокопиев и Михаил Михайлов. Бековете не покриваха добре крилата и им позволяваха да безпокоят често Андреев. Никога червената отбрана не е играла така несигурно и главната причина за това е отсъствието на Манолов.

Общо играта бе бърза и жива. Пред двете врати се създаваха интересни положения. В качествено отношение, обаче, мачът бе слаб.

Освен това някои от играчите, като Методиев, Цветков, Пачеджиев, братя Михайлови, Прокопиев, Митев и дори легалният друг път Спасов се опитваха да играят грубо.

Единственият гол бе отбелязан в 36-тата минута на първото полувреме. Бекът Митев изпусна Цветков, който напредна и прати топката в мрежата.