Червен картон

17. Иван Гемеджиев (Р. спортист)

• 90+3мин

Напуснал без смяна

Начало на мача. Армейците започват играта от центъра, а преди това с едноминутно мълчание бе почетена паметта на президента на Черно море (Варна) Илия Павлов. Стадион Искър е изпълнен до краен предел с фенове на домакините и немалка група привърженици на армейците

5-а мин. - ЖК за 18.Оджи за удар по Велизар Димитров в гърба без топка

6-а мин. - Брито пробива отдясно и подава на Велизар Димитров в наказателното поле, който без забавяне отправя удар, отбит в корнер

8-а мин. - след разбъркване в наказателното поле на Рилски спортист Велизар Димитров стреля, но топката не успява да пробие защитата и е изчистена

9-а мин. - след центриране в наказателното поле на домакините Мукаси със задна ножица насочва топката към вратата, но ударът му е избит в корнер

10-а мин. - Велизар Димитров центрира отдясно и подава на Гай, който на празна врата не успява да достигне топката и да я насочи в мрежата

12-а мин. - ГОЛ за домакините от Самоков. След центриране на Аджов отдясно, Виденов с красива ножица отправя неспасяем удар във вратата на Колев

19-а мин. - Мукаси се преборва за една безнадеждна топка, подава на Янчев, който на свой ред продължава към Велизар Димитров, той се провира между двама играчи на Рилски спортист, успява да ги надбяга, съборен е, но съдията не отсъжда нарушение

20-а мин. - Велизар Димитров пробива отляво и отправя силен удар, спасен с мъка от Чавдаров

21-а мин. - ЖК за 14.Светослав Петров за ненужно грубо нарушение в половината на домакините

22-а мин. - Мукаси е изведен сам срещу Чавдаров, опитва да го прехвърли, но стражът на домакините закача топката и я избива в корнер

24-а мин. - добър пробив на Емил Гъргоров дълбоко в наказателното поле завършва с пас назад към границата на наказателното поле, където Велизар Димитров от удобна фронтална позиция отправя слаб и много неточен удар, излязъл в аут

26-а мин. - след центриране в наказателното поле на домакините топката попада в Лима, той отправя неточен удар, топката се издига високо и последва мелле, там Гай успява да надскочи всички и отправя слаб удар, който не затруднява вратаря

30-а мин. - добро подаване на Янчев към Велизар Димитров, който е изпреварен с малко от вратаря в борбата за топката

31-а мин. - ЖК за 25.Карлос, който беше принуден да спре с нарушение откъсващия се сам срещу Колев Любомир Виденов

32-а мин. - опасно центриране на Гъргоров от дясното крило в наказателното поле на домакините е избито в последния момент от Георги Боринаров в корнер. При корнера Карлос надскача всички и отправя красив удар към вратата, който облизва гредата, преди да излезе в аут

36-а мин. - Виденов отново се откъсва опасно от защитата в половината на ЦСКА, но Карлос със самоотвержен шпагат чисти топката

43-а мин. - първа смяна извършва Стойчо Младенов. Капитанът 2.Георги Антонов принудително напуска игра поради контузия, а на мястото му влиза 30.Йордан Тодоров

Три минути продължение

45-а мин. - ЖК за 14.Ивайло Цветков

45+1 мин. - ЖК и за 20.Петър Аджов. В последните минути на полувремето армейците оказват силен натиск върху домакините

45+3 мин. - Аджов получава добър пас по десния фланг, навлиза в наказателното поле на армейците и отправя удар, отбит лошо от Колев право в краката на Виденов, който от един метър стреля, но топката е отбита в корнер от Колев, който с блестяща намеса се реабилитира за грешката си

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме. В отбора на армейците е извършена втора смяна - на мястото на 21.Макдоналд Мукаси влиза 10.Артим Шакири

52-а мин. - първа смяна в домакините от Самоков. На мястото на 16.Мирслав Спасов влиза 9.Кирил Александров

54-а мин. - след едно центриране Гай посреща топката с глава, но ударът му минава в аут

59-а мин. - Велизар Димитров извежда в удобна позиция Гъргоров, който вместо да напредне напред решава да центрира, но крайно неточно

60-а мин. - последна смяна за армейците - на мястото на 3.Фабио Лима влиза 9.Агналдо Перейра

63-а мин. - Агналдо подава на Тодор Янчев на границата на наказателното поле, Янчев отправя силен удар, минал над вратата

64-а мин. - смяна в отбора на домакините - на мястото на 11.Любомир Виденов влиза 24.Жан

71-а мин. - ЖК за Йордан Тодоров за задържане на откъсващ се играч на домакините

72-а мин. - Велизар Димитров пробива в наказателното поле отляво, там пада, но съдията подминава ситуацията без сигнал

73-а мин. - Агналдо отправя слаб удар с глава към вратата след центриране на Брито

75-а мин. - Аджов се откъсва сам срещу вратаря Колев, но стражът ни, подпомогнат от Йордан Тодоров успяват да пресрещнат Аджов и да предотвратят опасността

78-а мин. - след центриране отдясно Гъргоров от един метър отправя удар, спасен като по чудо от Чавдаров, настъпва невъобразимо мелле, Агналдо отправя удар, избит от няколкото футболисти на Рилски спортист струпали се на голлинията, отбитата топка отново попада в Гъргоров, миг преди да отправи удар той е спънат, но съдията не отсъжда дузпа. Гъргоров получава ЖК за бурните си протести след това

81-а мин. - смяна в отбора на домакините. 19.Владимир Чалъков влиза на мястото на 24.Жан.

В последните минути на срещата армейците упражнява невероятен натиск, играта се води изцяло в половината на домакинтие, но атаките са хаотични

Пет минути продължение

90+1 мин. - дузпа за ЦСКА за спъване на Велзиар Димитров

90+2 мин. - ГОЛ за ЦСКА! Емил Гъргоров бележи от дузпата! След дузпата Гъргоров веднага взе топката от мрежата и тръгна към центъра, но бе пресрещнат от Гемеджиев и грубо свален на земята. Настъпва огромно мелле между играчите на двата отбора, а Гъргоров лежи на земята. След меллето ЧК полуава Гемеджиев а ЖК вратарят Чавдаров. Емил Гъргоров е изнесен на терена в много лошо състояние. Стойчо Младенов е усмиряван от двама полицаи на тъчлинията

90+7 мин. - линейката трябва да влезе на терена за да изнесе Емил Гъргоров и малко след това го откарва към болницата