23. Джанлука Манчини (Рома)

• 84мин

9. Тами Ейбрахам (Рома) асистенция - Елдор Шомуродов

В 4-та минута Лам с удар над вратата.

В 10-та минута Вилдшут пробива вляво след пас на Мазику, пуска назад към Кери, който овладява, минава между двама защитника и със силен шут открива резултата - 0:1.

В 11-та минута центриране на Карсдорп и Ел Шаарави с глава бие над вратата.

В 15-та минута Ел Шаарави е изведен от Вияр сам срещу Бусато, Йомов се притичва и чисти в корнер.

В 18-та минута груба грешка на Йомов, Шомуродов краде и излиза сам срещу вратаря, бие, но бразилецът избива в корнер.

В 20-та минута шут от дистанция на Мухар, рикошет и ъглов удар.

В 21-та минута Кери центрира от него, Кръстев на милиметри се разминава с удар с глава.

В 22-та минута удар на Перес отдалеч, нов рикошет и корнер. В същата минута остро центриране на Пелегрини, Матей избива с глава.

В 25-та минута шут на Вилдшут от дистанция в ръцете на Патрисио. В същата минута Карсдорп подава вляво на Пелегрини, който с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле изравнява резултата - 1:1.

В 26-та минута опит за извеждане на Шомуродов, но Бусато боксира.

В 30-та минута Пелегрини стреля от пряк свободен, рикошет в стената и корнер.

В 35-та минута шут на Перес в стената от пряк свободен, нов удар на Ел Шаарави е блокиран също.

В 38-та минута Шомуродов отнема от Мазику и подава на Ел Шаарави, който със силен шут в левия ъгъл извежда отбора си напред - 2:1.

В 43-та минута Шомуродов е изведен от Пелегрини сам срещу Бусато, който самоотвержено се хвърля пред него и лови топката.

В 45+1-та минута Мухар стреля силно, топката се отклонява и минава близо до гредата в ъглов удар.

В 48-та минута Шомуродов пробва да овладее в атака, но Гълъбов го спира.

В 50-та минута опасен удар на Лам минава на сантиметри в аут.

В 52-та минута Мазику с финт и чудесен пас към Йомов, който не успява да се нагласи за удар.

В 55-та минута силен изстрел над вратата на Кери от пряк свободен.

В 56-та минута шут на Мухар от дистанция в ръцете на Патрисио.

В 57-та минута прекрасен финт на Вилдшут и центриране, но Кръстев се разминава с топката за сантиметри.

В 60-та минута опасно центриране на Кери от пряк свободен не стига до нападател и излиза близо до гредата в аут.

В 62-та минута Калафиори е изведен вляво от Ел Шаарави и нахлува, връща назад на Пелегрини, който бие слабо, но достатъчно за да вкара втори гол - 3:1.

В 67-та минута жълт картон за Вилдшут за удар с ръка към Ибанез - супер пресилено решение.

В 69-та минута спестен жълт картон за Ел Шаарави за фаул срещу Баи. В същата минута Кери центрира от пряк свободен, Матей със слаб удар с глава.

В 75-та минута с капитанската лента на Рома е Манчини.

В 76-та минута страхотна тупалка на Баи над вратата.

В 79-та минута остро центриране на Кери, Ибанез чисти в ъглов удар.

В 80-та минута втори жълт картон и червен картон за Вилдшут за нарушение срещу Перес.

В 81-та минута удар на Шомуродов, рикошет и корнер. В същата минута директен удар от ъгловия удар, Бусато избива.

В 82-та минута Смолинг стреля отблизо в дясната греда след центриране отляво, топката стига до Манчини, който сам срещу вратата довкарва за 4:1.

В 83-та минута Шомуродов отново пробива и стреля в левия страничен стълб на вратата.

В 84-та минута Ейбрахам е изведен зад защитата от Шомуродов и с диагонален удар над Бусато покачва за 5:1.

В 86-та минута страхотен шут на Мухар отдалеч, Патрисио трудно избива в ъглов удар.

В 90+3-та минута блокиран удар на Ел Шаарави.

В 90+4-та минута жълт картон за Томас Лам.