• 90+2мин

Цветан Йончев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Започна „Кюдад де Севиля“

Късен триумф на местните в добавеното време

Севиля, 10. (От нашия кореспондент Рикардо Риос) – Единадесетото издание на трофея Кюдад де Севиля, който през тази година е тристранен турнир започна тази вечер на стадион „Санчес Писхуан“ с победа на Севиля над българския ЦСКА с 2:1. В много гореща нощ, със слабо присъствие, по-малко от половината капацитет.

Съдия: Молина Сото, от Испанския колеж. Свири лошо, показа се като прекалено домашен рефер, прекомерно удължи срещата с цел да улесни победата на Севиля. Показа жълт картон на Санти от Севиля, на Младенов и Йончев, като на последния показа и червен картон в добавеното време. По същото време даде червен картон и на българския вратар.

Головете: В 60 минута. Славков изненада Буйо с нисък удар извън наказателното поле, който влиза след удар в страничния стълб.

В 75 минута 1:1 – Санти е покосен в българската пеналтерия, дузпата е реализирана точно от Санти, който стреля силно.

92 минута, 2:1 Франциско завършва една атака на Севиля, топката се удря в напречната греда, удря се в земята и реферът показва центъра на терена.

Срещата не беше от високо качество, късна победа в добавеното време, феновете не си отидоха доволни от показаното от първата репетиция на тима на Санчес Писхуан, въпреки факта, че публиката аплодираше много своите и особено Монтеро, който показа отлично физическо състояние. Така или иначе Севиля спечели в посредствен мач срещу ЦСКА.

източник: Ел Мундо Депортиво