• 68мин

9. Дюкенс Назон (ЦСКА)

• 83мин

5. Асен Георгиев (Септември Сф) асистенция - Димитър Костадинов

ЦСКА​ победи Септември (София) с 2:1 в 1/8 финален двубой от турнира за Купата на България, игран на стадион „Българска армия“ и продължава напред към 1/4 финала в надпреварата. Точни за армейците бяха Маурисио Гарсес в 55-ата и Дюкенс Назон в 68-ата минута от дузпа.

През първото полувреме още в 4-ата минута Тибо Вион отправи изстрел, който излезе покрай дясната греда. В 12-ата минута Жеферсон пропусна отлична възможност да открие резултата след удар от 7-8 метра, но вратарят на символичния домакин в този мач Иван Василев успя да спаси. До края на първата част червените продължиха да владеят повече топката и да търсят попадение, но чистите голови положения липсваха и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част момчетата на старши треньора Саша Илич започнаха още по-настоятелно да търсят път към вратата на Септември и в 55-ата минута логичното се случи, когато Гарсес се възползва от грешка в отбраната на Септември и отбеляза с изстрел от близка дистанция. След точно един час игра Станислав Шопов отбеляза ефектно попадение след удар с левия крак, възползвайки се от подаване на Брадли де Нойер, но то бе отменено поради спорна засада на нидерландеца секунди преди това. В 68-ата минута ЦСКА организира атака отляво. Георгиев пробва да спре центрирането с шпагат, но игра с ръка и реферът Никола Попов справедливо отсъди дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, който стреля силно в десния ъгъл на Василев и хладнокръвно се разписа за 2:0. В 83-ата минута символичните домакини от Септември (София) стигнаха до почетно попадение дело на Асен Георгиев, което падна след центриране от корнер.

До края на срещата нямаше повече интересни ситуации и армейците заслужено се поздравиха с победа с 2:1 и продължават напред към 1/4 финала в турнира за Купата на България.