Треньори на ЦСКА: Адалберт Зафиров и Димитър Пенев

• 66мин

5. Тодор Янчев (ЦСКА)

• 69мин

5. Павел Попара (Славия)

В мач от 27-ия кръг на А ФГ ЦСКА победи отбора на Славия с 3:1 като гост. В мачът на стадион „Славия” армейците доминираха през целият двубой, показаха по-добра игра от съперника и заслужено победиха. Головете за червените отбелязаха Елиот Гранден, Спас Делев и Тошко Янчев. За белите точен бе Попара.

Първото полувреме започна чудесно за ЦСКА. Още в 6-а минута пред Руи Мигел се откри шанс за гол. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Славия и топката бе насочена към португалеца, но той се размина с кълбото. Няколко минути по-късно пак Мигел бе замесен в опасност пред Мболи, но ударът му с глава бе неточен. Румен Трифонов получи добър пас от Янчев нахлу отляво и стреля с десния крак, но топката се оплете в мрежата от външната страна на вратата. В 17-а минута Борис Галчев се освободи от двама бранители на Славия и пусна топката в наказателното поле, където Гранден хитро с пета подаде към Трифонов. Там той бе задържан от защитник на домакините, но главният рефер не отсъди нарушение. В 25-а минута Томаш задържа Елиот Гранден за фланелката и съдията отсъди дузпа за ЦСКА. Зад топката застана потърпевшият Гранден и не сгреши за 0:1. В 31-а минута капитанът Тошко Янчев подаде на ляво към Гранден, който финтира бранителите на домакините и центрира към Трифонов. Румен Трифонов стреля мигновено, но ударът срещна тялото на Петков. Само след няколко минути Янчев отне топката от играч на белите и даде пас към Гранден, французинът шутира, но право в ръцете на Мболи. Единствената опасност пред Караджов, стана след грешка на Апостол Попов в защита. Бранителят позволи топката да му бъде отнета от Жуниньо, но в завършващия пас бразилецът сбърка и Виданов изчисти топката.

Второ полувреме също започна добре за армейците. Само минута след като се появи в игра в 53-а минута Спас Делев увеличи преднината на своя тим. Той нахлу в половината на Славия и от границата на наказателното поле отправи изстрел с десния крак. Топката рикошира в тялото на Ренет и се оплете в мрежата на Мболи. В 66-а минута ЦСКА стигна и до отбелязването на трети гол. Негов автор бе капитанът Тодор Янчев. Това стана след прекрасно двойно подаване между Спас Делев и Елиот Гранден, французинът развинти защитата на Славия и пусна топката успоредно на гол линията, а то там Янчев не сгреши и вкара. В 70-а минута след изпълнение на пряк свободен удар Попара отправи коварен изстрел, който вратарят Караджов не можа да отрази и резултата стана 1:3. До края на мача не се случи нищо интересно пред двамата вратари и ЦСКА стигна до крайния успех.