Окан Хасан

• 19
    90′+2′

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

Начало на срещата. Армейците започват играта от центъра, подкрепяни от около 400 привърженици с червени шалчета, който са на стадиона и безпроблемно надвикват домакинската публика. За втори пореден мач старши треньорът на ЦСКА Ферарио Спасов излиза с тактика 3-5-2. Домакините от своя страна залагат на наситена халфова и защитни линии

4-а мин. - първа възможност за голово положение в мача получава ЦСКА, като армейците имат възможност да центрират топката от пряк свободен удар по десния фланг на нападението близо до ъгловото флагче. Центрирането на Брито обаче е неточно и с лекота изчистено с глава от защитник на домакините

6-а мин. - първо опасно положение и за Спартак - Иво Димов извежда добре Димитър Георгиев по лявото крило, той достига до границата на наказателното поле успоредно на аутлинията и подава късо към последвалия го в предни позиции Иво Димов, който се намира в наказтелното поле, той опитва удар, който е неточен, но намира Ивайло Петев в близост далечната греда, Петев засича топката и тя преминава в опасна близост над напречната греда зад Колев

9-а мин. - Ивайло Петев отнема топката на Велизар Димитров в средата на терена, нашия играч безмислено го задържа за фланелката, но за негов късмет съдията Господинов се задоволява само с устно предупреждение

11-а мин. - Иво Димов отново опитва да изведе Димитър Георгиев опасно по лявото крило, този път обаче армейската защита оставя Георгиев в засада и предотвратява опасността

13-а мин. - Ибрахима Гай със самостоятелен пробив достига дълбоко в полето на Спартак по дясното крило, подава на Брито, който веднага продължава към Тодоров, също включил се в атака по дясното крило, следва центриране към наказателното поле, където на Евгени Йорданов не достига малко за да достигне с глава топката

14-а мин. - Велизар Димитров опитва изненадващ директен прехвърлящ удар от пряк свободен удар по лявото крило в близост до наказателното поле на Спартак и въпреки малкия ъгъл, вратарят Голубович е принуден да избие в ъглов удар. Корнерът не е изпълнен добре и защитата на Спартак предотвратява опасността

15-а мин. - Тодор Янчев пробива добре през центъра и защитата на Спартак се принуждава да го фаулира при дъгата пред наказателното поле на Голубович, което предоставя отлична позиция за обстрел на вратата на домакините

16-а мин. - Алтин Хаджи се нагърбва с изпълнението на прекия свободен удар, но бие право в стената, отскочилата топка попада отново при него и той пробва повторен изстрел, топката се отбива от тяло на защитник и попада в Стойко Сакалиев, намиращ се около точката на дузпата, той без забавяне се обръща и отправя силен удар, минал на около метър от целта. Междувременно страничният съдия е маркирал и засада

18-а мин. - Иво Димов спъва отзад откъсващия се от него Хаджи, но съдията Господинов също предпочита да се задоволи със забележка

20-а мин. - Евгени Йорданов влиза опасно на Димитър Георгиев и между двамата за момент прехвърчат искри, почти веднага обаче страстите са укротени. В първите минути на срещата играта е изпъстрена с доста твърди влизания и това прави обстановката на терена малко изнервена

24-а мин. - Ибрахима Гай влиза твърдо на Иво Димов при борба за първа топка в центъра на терена и отбива топката без нарушение, въпреки това Георгиев остава да лежи на терена и това е причина за първото влизане на носилката на терена. След кратка помощ от лекарския щаб на домакините, Георгиев благополучно се завръща на терена

26-а мин. - Алтин Хаджи центрира нелошо от пряк свободен удар по лявото крило на армейското нападение и въпреки голямото разстояние намира Жоао Карлос на далечната греда. Бразилецът обаче е притеснене от защитник на домакините и "увисва" и не успява да отправи сериозен удар към вратата. В отсъствието на традиционните изпълнители на статични положения за армейците, прави впечатление, че в този мач тази роля се изпълнява от Хаджи

29-а мин. - От пряк свободен удар на около 35 метра фронтално срещу вратата вратата на Колев, Николай Станчев отправя бомбен полувисок шут, минал в опасна близост до дясната греда на Колев, който обаче е покрил ъгъла си

31-а мин. - ЖК за 11.Иво Димов за грубо влизане с бутоните напред срещу Йордан Тодоров. Съдията Господинов, който досега толерираше твърдата игра и на двата отбора, реши да покаже първото официално предупреждение за срещата

31-а мин. - добра акция на армейците отляво на нападението, Сакалиев навлиза в наказателното поле и пробва двойно подаване с Евгени Йорданов, завършващото подаване обаче не се получава и топката е изчистена в корнер

32-а мин. - след разиграването, последвало ъгловия удар, топката е центрирана към далечната греда, Голубович се намесва неубедително и увисва, като успява едва да отклони топката, точно колкото тя да мине над дебнещия зад него Ибрахима Гай

35-а мин. - Янчев пробва директен обстрел на вратата от фаул на левия ъгъл на наказателното поле, топката обаче не е особено силна попада право в ръцете на Голубович

36-а мин. - от фаул на абсолютно същата позиция, но в другия край на терена, Иво Димов центрира остро топката в наказателното поле, където двама негови съотборници за малко се разминават с топката, в крайна сметка защитата на червените избива

37-а мин. - ЖК за 10.Ивайло Петев за груба игра срещу Велизар Димитров в центъра на терена. Това е втори жълт картон за домакините

38-а мин. - ЖК за 77.Алтин Хаджи, при борба за топката близо до ъгловото флагче вляво от вратата на Спартак, Хаджи неволно удря с лакът Димитър Георгиев и Господинов показва първо официално предупреждение и за армейците

39-а мин. - много опасен пробив на скорост на Велизар Димитров по лявото крило, почти успоредно на аутлинията, в последния момент защитник на Спартак изчиства в ългов удар

39-а мин. - ъгловият удар не води до нищо съществено, но след това топката попада в Гай, който центрира добре в купа от футболисти в наказателното поле на домакините, Евгени Йорданов за миг има възможност да бие, но тупкащата топка му изиграва лоша шега и защитник на Спартак в крайна сметка чисти в пореден корнер

40-а мин. - от ъгловия удар Жоао Паоло Брито бие директно във вратата и принуждава Ташев да проявява майсторство при близката греда и с глава да чисти в нов ъглво удар

40-а мин. - от корнера топката за пореден път е центрирана в наказателното поле, там остават съмнения, че Савич непозволено поваля Сакалиев в борбата за позиция, но съдията преценява, че нарушение няма

41-а мин. - особено неориентиран пас назад към Колев от страна на Карлос е толкова неточен и с непреценена сила, че излиза в ъглов удар

45-а мин. - от удобна позиция за пряк свободен удар до левия ъгъл на наказателното поле, Янчев бие право в стената

45-а мин. - две минути продължение

45+1 мин. - Тодоров центрира добре отдясно, но защитник на Спартак с атрактивен плонж с глава чисти в корнер. Следва поредно безплодно центриране

45+2 мин. - Край на първото полувреме.

Начало на второто полувреме. Ферарио Спасов е извършил една смяна в състава на ЦСКА - на мястото на 20.Жоао Паоло Брито в игра влиза 10.Амиран Муджири

51-а мин. - от наглед безобидна позиция на далечно разстояние Муджири изпълнява бързо отсъден фаул и центрира опасно топката в наказателното поле пред Голубович, подаването обаче изненадва и нападателите на ЦСКА, който не успяват да се пласират добре. Армейците претендират и за игра с ръка на Савич, съдията преценява, че такава няма

53-а мин. - Иво Димов открадва една топка от нападението на армейците и веднага подава към Димитър Георгиев, който се включва по дясното крило и дава начало на опасна контраатака за Спартак. Георгиев обаче не е подкрепен веднага от свои съотборници и не получава възможност веднага да отиграе топката, спира се малко преди наказателното поле и опитва центриране към вече включилите се напред двама футболисти в синьо, пасът му обаче е изключително неточен

55-а мин. - нова бърза акция на домакините по дясното крило - Лазаров извежда Георгиев, този път той прониква почти до аутлинията и връща към Иво Димов, който е на метър в наказателното поле и от малък удар пробва веднага да стреля към Колев, топката обаче безпроблемно е уловена от стража на армейците

56-а мин. - след тъч отдясно, изпълнен от Йордан Тодоров, топката е центрирана отдясно, там Сакалиев е в отлична позиция около точката на дузпата, но не уцелва добре с глава топката. От началото на второто полувреме футболистите в червено все по-масирано се включват напред в атака, което от своя страна отваря пространства за контраатаки за домакините

58-а мин. - отличен самостоятелен пробив на Велизар Димитров пред наказателното поле на Спартак, Димитров излиза на стрелкова позиция отляво на дъгата и стреля, но неточно на около 5 метра в аут

60-а мин. - втора смяна за армейците - на мястото на 21.Стойко Сакалие в игра 7.Христо Янев

61-а мин. - Ради Здравков също отвръща със смяна - на мястото на контузения 11.Иво Димов в игра влиза 15.Боян Илиев

63-а мин. - Хаджи центрира остро отляво, защитник на Спартак обаче се намесва успешно и изчиства

65-а мин. - Сдърпване между Ибрахима Гай и противников футболист създава сериозна опасност за инцидент между двата отбора, съдията Господинов се намесва навреме и предотвратява ескалиране на напрежението

66-а мин. - Янчев центрира топката пред Голубович, там Евгени Йорданов се разминава с топката и тя се насочва към защитник на Спартак, когато изневиделица Хаджи изскача зад него и се разминава на сантиметри с топката, тя в крайна сметка попада в ръцете на вратаря на Спартак

69-а мин. - след дълъг тъч на Велизар Димитров отдясно, защитник на Спартак изчиства комично топката при точката за дузпата, топката изскача далеч нагоре и по посока на Голубович, в крайна сметка с дружни усилия от страна на защитниците в синьо и тази опасност е преодоляна. В последните минути отборът на домакините е натикан плътно в своето поле от ЦСКА

71-а мин. - в няколко поредни ситуации в последните две минути топката опасно е центрирана в наказателното поле на Спартак, но там Евгени Йорданов и Муджири все не успяват да отправят добри завършващи удари

73-а мин. - при поредно центриране отдясно четирима футболисти - двама в червено и двама в синьо - скачат за топката едновременно и накрая и четиримата се озовават на земята, като никой не достига до нея

73-а мин. - ЖК за 15.Боян Илиев за грубо нарушение. Това е третият жълт картон за домакините

74-а мин. - втора смяна за Спартак - на мястото на 10.Ивайло Петев в игра влиза 9.Николай Вълев

75-а мин. - последна смяна за ЦСКА - 15.Герасим Заков влиза на мястото на 30.Йордан Тодоров - Ферарио Спасов вкарва още един нападател на мястото на халф-бека Тодоров

79-а мин. - след дълъг тъч отдясно Алтин Хаджи се преборва за топката в дясната зона на наказателното поле на Спартак, насочва се навън от полето, след което центрира остро към далечната греда, където Евгени Йорданов скача отлично, но с поредна сигурна намеса Голубович открадва топката от главата му

80-а мин. - груба грешка в отбраната на Спартак - първо защитник в опит да изчисти топката праща топката право към собствената си врата, на метър в наказателното поле Дарко Савич опитва да отбие топката преди Евгени Йорданов, но не успява и позволява на Йорданов да изскочи сам срещу Голубович, Савич веднага го смъква на земята и Господинов отсъжда ДУЗПА за ЦСКА!

80-а мин. - Велизар Димитров застава зад топката, но праща топката в аут - на сантиметри от дясната греда зад Голубович! Пропусната дузпа от ЦСКА

84-а мин. - ЖК за 1.Урош Голубович за забавяне на играта

85-а мин. - Амиран Муджири отправя тежък и добре насочен удар от около 25 метра фронтално срещу Голубович, топката застрашително се насочва към долния десен ъгъл на стража на Спартак, но с отличен плонж той достига до топката

90-а мин. - ЖК за 25.Жоао Карлос, който допуска Вълев да му открадне топката и опасно да се насочи към Колев, след което го спира с нарушение на около 25 метра от наказателното поле на ЦСКА. Това е втори жълт картон за армейците

90-а мин. - пет минути продължение

90+1 мин. - от отсъдения пряк свободен удар Станчев със силен удар праща топката право в ръцете на Колев

90+2 мин. - последна смяна за Спартак - на мястото на 17.Димитър Георгиев влиза 19.Любомир Величков

90+6 мин. - Край на мача.