68′
  • 24мин

9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

• 84мин

Третодивизионният ЦСКА се класира сред осемте най-добри отбора в турнира за Купата на България, след като елиминира Спартак Плевен с победа 2:0.

В герой за „червените“ се превърна Преслав Йорданов, който вкара и двата гола в мача. Таранът се разписа във всяко едно от полувремената.

Като цяло двата отбора направиха много хубав мач в Плевен, изпълнен с опасни положения и напечени моменти, но по-голямата класа на гостите си каза думата.

Почти сигурно пък в следващия кръг възпитаниците на Христо Янев ще се изправят срещу някой отбор от елита, което ще е най-сериозното им изпитание от началото на сезона.

ЦСКА започна атакуващо мача и още в началото натисна сериозно домакините. В 10-ата минута Момчил Цветанов проби по крилото, след което нахлу в наказателното поле на Спартак, но се засуети и изпусна страхотно положение за гол.

Три минути по-късно последва нов пропуск за червените. Тогава Преслав Йорданов не успя да намери мрежата на домакините от три метра.

В 16-ата минута и Спартак стигна до вратата на „армейците", но Кристиян Григоров с глава стреля в аут. Постепенно ЦСКА изцяло взе инициативата и заслужено стигна до гол.

В 24-ата минута Кирил Динчев центрира отдясно и Преслав Йорданов вкара за 0:1. Последва претенции за дузпа от страна на ЦСКА, но такава не бе отсъдена.

В 38-ата минута нов пропуск направи Момчил Цветанов, а полувремето завърши с шанс за Спартак, но Васил Шопов не успя да вкара.

След почивката столичани отново доминираха и бяха близо до нов гол. В 52-ата минута Преслав Йорданов бе изведен на чиста позиция, но не успява да вкара от точката на дузпата.

Три минути по-късно домакините скочиха за дузпа, за игра с ръка на Чорбаджийски, но такава не им бе свирена.

Последваха силни минути за Спартак. След час игра Григоров се озовава на страхотна позиция и стреля, но Господинов спаси. Това положение стресна ЦСКА и армейците изнесоха играта в по-предни позиции.

Така се стигна до 70-ата минута, когато топката срещна гредата на домакините. Атаките се редуваха и пред двете врати и в 72-ата минута с пропуск се отчете Васил Шопов.

5 минути преди края Йорданов сложи точка на спора с втория си гол в мача. Тогава таранът получи чудесно подаване от Самир Аяяс и с хубав шут по земя оформи крайния резултат.