Турнир: Купа на Съветската армия 1954 (Четвъртфинал)
  • 10мин

неизвестен (ЦДНА)

• 84мин

8. Петър Михайлов (ЦДНА)

Отново, както и миналата година, ЦДНА трябваше да се бори в Пловдив в състезание за купата при дъждовно врече и тежък терен. По-добре подготвени технически, армейците срещнаха упорита съпротива от страна на местния Спартак. Нагаждайки тактически добре играта си с тежкия терен, ЦДНА през цялото първо полувреме установи лек превес. Отбраната на Спартак игра статично и бавно реагираше срещу маневреността на армейските нападатели. Обработените от дълбочина топки обикновено завършваха чрез устремния Михайлов (8), тъй като другите нападатели играеха твърде пасивно.

През второто полувреме пловдивчани играха добре и дори добиха териториално преимущество. То обаче не бе оползотворено поради мудност и лоша стрелба на нападателите.

След бързо и интересно начало, първият гол за ЦДНА бе отбелязан съвсем неочаквано след ъглов удар в 10-та мин. Няколко състезатели и от двата отбора. скочиха за високата топка и тя се отзова в мрежата - 1:0 за ЦДНА. Вторият гол бе отбелязан шест минути преди края на мача от Михайлов, след като същият състзател направи преди това серия от пропуски.

Съдияга Т. Славов (София) ръководи незадоволително: присъждаше обратни наказания и не прилагаше правилото за авантажите.