Турнир: „А“ футболна група 2009/10 (3-ти кръг)
На живо по: Pro.BG
  • 13мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна трета поредна победа в първенството. Този път армейците надигра Спортист (Своге) като гост. Срещата, която се игра на стадион „Славия“ протече без никаква интрига. Нашите поведоха чрез Маркиньос в 13-ата минута, а Йордан Тодоров в 44-ата минута оформи крайното 2:0. Футболистите на Любослав Пенев пропусна много положения през всичките 90 минути, което им попречи да стигна до убедителен успех.

В този мач получиха Иван Иванов, Тодор Тимонов и Коста Янев. Дебют с „червената“ фланелка направи Апостол Попов.

Още с първите минути на първата част, ЦСКА наложи надмощие над своя противник. Срещата се игра на стадион “Славия”, тъй като съоръжението в Своге ев ремонт. ЦСКА откри резултата в 13-ата минута, когато Маркиньос откри резултата с хубав удар. Тодор Янчев му даде хубав пас и бразилецът без дасе бави откри.

В 28-ата минута армейците направиха уникален пропуск чрез Спас Делев. Йордан Тодоров намери Делев на празна врата, но той стреля високо. Четири минути по-късно Данчо Тодоров бе в добра позиция, но стреля над напречната греда.