• 16мин

22. Джордже Галамац (Стяуа)

• 77мин

77. Леандро Тату (Стяуа)

ЦСКА​ отстъпи с 2:0 на румънския Стяуа ( Букурещ) в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. На стадиона в град Клуж армейците имаха добри шансове за попадение, но липсата на късмет ги лиши от това да реализират. За домакините точен през първата част бе Галамац в 16-та минута, а в 77-та минута Тату вкара втори гол. През целия двубой армейците бяха подкрепяни от многобройните привърженици на отбора пропътували далечното разстояние до Клуж.

В 8-та минута ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар фронтално на вратата пазена от Татарушану. Мишел Платини затрудни максимално вратаря, след топовен изстрел с десния крак. Последва натиск на Стяуа и те логично стигнаха до попадение. В 16-та минута след продължителна атака за домакините Галамац се разписа с глава от близко разстояние. В 31-та минута Иван Бандаловси напредна мощно по дясното крило и центрира в наказателното поле на румънците. Там Спас Делев игра с глава, но не успя да насочи топката в рамката на вратата. В 42-та минута стражът на армейците Райс Мболи демонстрира страхотен рефлекс и спаси своя тим от сигурно попадение. Леандро Тату бе намерен в наказателното поле, след което овладя и стреля Мболи обаче спаси с крак.

На полувремето главният мениджър Милен Радуканов направи една промяна, като на мястото на Румен Трифонов в игра се появи Грегъри Нелсън. ЦСКА заигра по-добре през второто полувреме и започна да владее продължително топката. Няколко добри пробива направиха Бандаловски и Нелсън, но завършекът на атаката не се получаваше. В 77-та минута Тату овладя в центъра на терена, напредна и с плътен удар от границата на наказателното поле направи 2:0 за Стяуа. В самия край на мача пред Янис Зику се откри страхотна възможност да намали резултата. От около два метра неговия слаб удар бе избит от голлинията след намеса на Илиев.