25. Адриян Няга (Стяуа)

• 28мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

14. Константин Николае Дика (Стяуа)

40 минути преди началото на двубоя феновете на ЦСКА продължават да изпълват отредения им сектор. Агитката отново доказва, че няма равна по темперамент и вярност като разпъва над 15 български трибагреника и пее химна на Република България.

Двете агитки демонстрират приятелиските си взаимоотношения. Феновете на Стяуа са опънали транспарант, на който на английски е написано "Добре дошли ултраси на ЦСКА", а "червената" торсида им отвръща с "Няма мач, който да развали нашето приятелство".

5 минути преди първия съдийски сигнал около 25 хиляди са изпълнили стадион "Генча" в Букурещ, а 4-те хиляди български запалянковци не спират да пеят песни в подкрепа на ЦСКА. Атмосферата на стадиона подхожда на това балканско дерби между най-титулуваните отбори от Румъния и България.

----------------

1-а минута - Начало на мача! Стяуа започва играта от центъра. Домакините са в титулярните си червени екипи, а ЦСКА - в белите екипи за гостувания.

Още в първата минута мачът е прекъснат поради канонада от бомбички, които политат към терена. Главният съдия изчаква публиката да се успокои.

2-ра минута - центриране в наказателното поле на ЦСКА и след неумела намеса на Адалберт Зафиров топката все пак е изчистена в корнер, който не води до нищо интересно.

4-та минута - върналият се да помага на защитата Амиран Муджири спира контратака на Стяуа с нарушение на около 30 метра от вратата на ЦСКА. Следва силен удар право в ръцете на Иво Иванов.

6-та минута - първо положение за ЦСКА. След разиграване пред наказателното поле на Стяуа, Сакалиев от дъгата пуска хитър пас зад защитата на Стяуа към Велизар Димитров, но 2 метра не достигат на армееца до топката и той е изпреварен от вратаря на домакините Хомутовски.

9-та минута - ГОЛ! 1:0 за Стяуа. Голмайстор капитанът на Стяуа Адриян Няга. При контраатака на домакините, почти от центъра Сорин Гионя изсипва топката в наказателното поле на ЦСКА, където Няга между трима овладява и праща топката в мрежата с нисък удар под плонжа на Ивайло Иванов.

10-та минута - феновете на ЦСКА и охраняващите ги полицаи навлизат в ръкопашни схватки.

17-та минута - футболистите на ЦСКА се съвзеха след ранния гол и изнасят играта в центъра на терена.

21-ва минута - стадион Генча прилича на врящ казан. Феновете на Стяуа подкрепят с мощни викове своите, но агитката на ЦСКА не им отстъпва по нищо.

22-ра минута - второ положение за ЦСКА. Сакалиев е изведен добре и навлиза отдясно в наказателното поле на Стяуа, но вратарят на румънците Хомутовски се хвърля в краката му и избива в корнер. Следва удар на Христо Янев, преминал над гредата.

26-та минута - Стяуа изпуска възможност да удвои чрез Няга, който от 5 метра се засуетява и топката му е избита.

28-ва минута - ГООООООООЛ ЗА ЦСКА!!! Христо Янев!!След 25-метров рейд Муджири подава наляво към Христо Янев, който на границата на наказателното поле финтира защитник и с нисък удар в близкия ъгъл на вратата изравнява резултата.

30-та минута - нова контраатака на ЦСКА, Йордан Тодоров центрира отдясно, топката попада у Муджири, който от точката на дузпата стреля, ударът му е избит в корнер.

37-ма минута - при атака за Стяуа топката е центрирана отдясно към капитана Няга. Той отправя опасен удар от границата на наказателното поле, който преминава на сантиметри от лявата греда на вратата на ЦСКА. При ударът Няга се контузва и му се оказва медицинска помощ.

40-та минута - много опасно положение за Стяуа. Няга, който се е върнал на терена стреля към вратата, топката се удря в лявата греда и се търкулва по голлинията. Изчистена е от защитник на "армейците", но отново попада у румънец, който бие и с върха на пръстите си Иво Иванов спасява.

42-ра минута - първи жълт картон в мача за Дика от Стяуа за задържане на Велизар Димитров.

45-та минута - Една минута продължение на първото полувреме.

45 + 1-ва минута -Край на първото полувреме - Стяуа - ЦСКА 1:1. В двуостра и коректна първа част на мача ЦСКА се съвзе от ранно получения гол и чрез Христо Янев отбеляза важен гол на чужд терен.

46-та минута - Начало на второто полувреме! ЦСКА подновява играта с надеждата за поне още един гол на "Генча"!

46-та минута - една СМЯНА е извършена на почивката в състава на Стяуа - 21. Андрей Кристя сменя 19. Даниел Йонуц Оприта

48-ма минута - домакините се опитват да наложат натиск още от началота на второто полувреме.

51-ва минута - пряк свободен удар за Стяуа от около 25 метра пред вратата на ЦСКА, Няга бие в аут. Иначе двата отбора започнаха да играят доста по-предпазливо и липсват положения за гол.

54-та минута - след изпълнение на фаул от центъра, топката попада в Христо Янев на дъгата пред наказателното поле. Той комбинира със Сакалиев, който центрира към точката на дузпата, но вратарят ва Стяуя лови.

56-та минута - опасност пред вратата на румънците. Сакалиев е изведен отляво, навлиза в наказателното поле, но затваря прекалено много ъгъла и ударът му излиза в аут.

59-та минута - жълт картон за резервен футболист на Стяуя при куриозна ситуация. Ибрахима Гай чисти топката, за да не излезе в корнер. При тъчлинията футболист от резервната скамейка навлиза на терена, за да подаде излизащата в тъч топка и е декориран в жълто от рефера.

61-ва минута - Янев поема изчистена от Зафиров топка, финтира защитник на Стяуа и подава в центъра към Муджири. Ударът му от дъгата на наказателното поле е блокиран и топката излиза в тъч.

63-та минута - фаул за ЦСКА близо до десния ъгъл на наказателното поле на Стяуя. Центриране на далечната греда, но Зафиров с глава стреля високо.

66-та минута - за пореден път има две топки на терена и Стяуа губи правото си да изпълни тъч - спорна топка.

67-та минута - Христо Янев си разменя реплики край страничната линия с треньора на Стяуа Валтер Дзенга и към "армееца" политат множество бутилки, като една запалка дори уцелва Янев.

69-та минута - отново жълт картон за играч на Стяуа. Мунтяну фаулира грубо Велизар Димитров.

72-ра минута - домакините от Стяуа стават все по-груби и на няколко пъти носилката влиза на терена.

80-та минута - ГОЛ за Стяуа - 2:1. Голмайстор Дика. След корнер за Стяуа и неразчетено излизане на Ивайло Иванов, 14. Дика просто подлага главата си и дава преднина на румънците.

82-ра минута - първа СМЯНА в състава на ЦСКА. 20. Мансур Аянда влиза на мястото на 10. Амиран Муджири.

84-та минута - вратарят на ЦСКА Ивайло Иванов получава медицинска помощ. За щастие няма нищо сериозно и Иванов възстановява играта с удар от вратата.

87-ма минута - след добър пробив отдясно Ибрахима Гай опитва да подаде към Сакалиев в наказателното поле вместо да стреля и топката е избита от играч на Стяуа.

88-ма минута - СМЯНА за Стяуа. Влиза 28. Флорин Ловин на мястото на 22. Йон Сорин Параскив

90-та минута - късна втора СМЯНА за ЦСКА. Младият 24. Костадин Хазуров влиза на мястото 21. Стойко Сакалиев

90 + 1-ва минута - последна СМЯНА за Стяуа. 14. Константин Николае Дика отстъпва мястото си на 11. Габриел Бощина.

90 + 3-та минута - последна СМЯНА и за отбора на ЦСКА. Влиза 3. Йордан Върбанов на мястото на 8. Велизар Димитров.

90 + 5-та минута - Край на мача! Стяуа - ЦСКА 2:1