Георги Русев

7. Марио Топузов (ФК 1948) асистенция - Ивайло Чочев

• 90+5мин

30. Жорди Кайседо (ЦСКА)

След неявяване на централен спортен клуб на армията 1948 е присъдена служебна победа с 3:0 за ЦСКА. Няколко дена преди мача от неявилия се тим поискаха срещата да бъде пренасрочена във връзка с 11 положителни проби на техни играчи и невъзможност да проведат мача, но БФС реши той да се играе по програма, поради липса на свободни дати за изиграването му. Така с решение на СТК на БФС от 10 май 2021 е присъдена служебна победа с 3:0 за ЦСКА.

В проваления мач ЦСКА бе заявил следния стартов състав: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 7. Енрике, 30. Жорди Кайседо, и резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 6. Митко Митков, 17. Бисмарк Чарлз, 24. Джером Синклер

На 13 май 2021 г. СТК на БФС отменя решението си и насрочва мача за 22 май, а всички срещи от последния кръг се преместват на 26 май.

В 1-та минута Топузов с удар от дистанция встрани от вратата.

В 6-та минута страхотен пробив на Вион в центъра и изстрел от границата на наказателното поле, Наумов отразява силния удар, Чарлз връхлита и неговия шут е спрян от вратаря, имало е и засада.

В 11-та минута жълт картон за Вион за нарушение срещу Бастунов, всъщност типичен обратен фаул, Вион играе с топката първи.

В 12-та минута удар на Русев от пряк свободен високо над вратата.

В 14-та минута Йомов центрира, слаб удар с глава на Чарлз в ръцете на Наумов.

В 18-та минута центриране на Турицов след рикошет попада в ръцете на вратаря.

В 21-та минута Чарлз не успява да уцели с глава след пас от корнер. В същата минута Синклер с пробив отляво и пас към Тиаго, Хайдаров пробва да избие и за малко не си вкарва автогол.

В 22-та минута Кох вкарва топката във вратата след ъглов удар, но е играл с ръка преди това.

В 23-та минута жълт картон за Хайдаров за фаул срещу Синклер.

В 24-та минута Кери центрира от пряк свободен, Вион пробва атрактивен удар, рикошет и ъглов удар.

В 25-та минута от него удар с глава на Матай в ръцете на Наумов.

В 27-та минута борбен Синклер преминава двама отляво, но в крайна сметка губи до аутлинията.

В 28-та минута Синклер с изстрел от дистанция, Наумов трудно избива в корнер.

В 34-та минута нов шут отдалеч на Тиаго, Наумов вади в ъглов удар.

В 35-та минута центриране отляво и сваляне с глава на Кох към Матай, вратарят лови, имало е и фаул.

В 37-та минута Кери подава на Чарлз с глава и го извежда сам срещу Наумов, хубав изстрел, Наумов отново спасява вратата си.

В 41-та минута центриране отдясно право в ръцете на Евтимов.

В 45+1-та минута удар на Тиаго от дистанция, Наумов пак с добра намеса.

В 45+2-та минута нов отменен гол за ЦСКА - центриране отдясно, Чарлз се разминава, Йомов я вкарва, но е играл с ръка.

В 49-та минута балонен удар на Йомов, рикошет и ъглов удар.

В 50-та минута центриране, Кох подава с глава на Кайседо, удар отблизо с глава на нападателя, Наумов хваща.

В 51-та минута шут на Тиаго пред пеналта в аут.

В 53-та минута грешка на Евтимов, Бастунов на Русев, самия Евтимо спасява, Чочев пробва да го прехвърли - аут, но останаха сериозни съмнения за засада.

В 57-та минута жълт картон за Турицов за фаул срещу Марин.

В 58-та минута центриране на Русев от пряк свободен, Вион избива добре.

В 59-та минута Д. Александров не успява да засече, в същата минута бърза атака на армейците, Тиаго с шут встрани от вратата.

В 61-та минута центриране отдясно на Вион, Ал. Александров чисти в ъглов удар.

В 64-та минута Чочев стреля отдалеч встрани от вратата.

В 65-та минута Топузов е изведен от Чочев и вкарва близо до Евтимов за 1:0.

В 67-та минута центриране отдясно и Смоленски с опит за игра с глава - неуспешно.

В 70-та минута удар на Кери е блокиран.

В 72-та минута жълт картон за Климентов за разкарване на топката.

В 74-та минута жълт картон за Топузов за реплики.

В 76-та минута жълт картон за Тиаго за неволен удар без топка в предходна ситуация, съдията загуби около 3-4 минути за това.

В 79-та минута жълт картон за Дамянов за фаул срещу Занев.

В 80-та минута удар на Кайседо с глава отблизо след пас на Занев, рикошет и корнер.

В 81-та минута неточен шут със завъртане на Кайседо.

В 83-та минута жълт картон за Кери за фаул срещу Пиргов, абсолютно измислена ситуация и отново се загубиха минута-две.

В 85-та минута жълт картон за Юга за фаул срещу Марин. Шут на Русев от пряк свободен, Евтимов избива.

В 87-та минута неточен удар с глава на Кох в аут.

В 89-та минута жълт картон за Кайседо за нарушение срещу Наумов.

В 90+1-та минута Кайседо на Митков, силен удар, Петров избива топката.

В 90+3-та минута ВАР и съдията разглеждат за нарушение на Марин срещу Кайседо в наказателното поле.

В 90+4-та минута отсъдена е дузпа и жълт картон за Марин.

В 90+5-та минута зад топката застава Кайседо и стреля в средата на вратата, Наумов избива.