• 67мин

9. Димитър Якимов (ЦДНА)

• 82мин

ЦДНА​ - „Химик“ 4:0

ДИМИТРОВГРАД, 12 май. Днес на стадион „Раковски“ пред рекорден брой зрители в срещата между ЦДНА и местния „Химик“ още в първата минута от центъра Ранков прехвърли топката в наказателното поле на домакините и Цанев отбеляза гол. Това обаче не смути димитровградските футболисти и до края на първото полувреме те бяха по-активният отбор на терена.

След почивката армейците остро атакуваха вратата на „Химик“ чрез Якимов, Колев, Пешев и Цанев. В 58-та минута след едно недоразумение Цанев открадна топката и спокойно отбеляза втория гол. От този момент ЦДНА установи пълно надмощие. В 67-та минута чрез Якимов и в 82-та отново чрез Цанев отборът на армейците отбеляза още два гола.

Предоставил Тодор Гърбатов

Три гола на Цанев

Срещата бе току-що започнала, когато съдията Константинов не отбеляза явната засада на Цанев, застанал на 2-3 м зад защитата на домакините. Армеецът съвсем отблизо със силен удар откри резултата. Голът не смути домакините, които до края на полувремето бяха не само равностойни противници, но и на отделни моменти дори твърде сериозно напираха към вратата им и държеха в „бойна готовност“ младия Петров. Психологическият удар дойде през второто полувреме, когато отново Цанев доведе съотношението до 2:0. От тук нататък играта се преобрази и за армейските нападатели не беше трудно да постигнат нови два гола чрез Якимов (рядко хубав гол, постигнат след силен изненадващ удар в горния ляв удар) и за трети път от Цанев.