Турнир: Купа на Съветската армия 1952 (Осминафинал)

• Гол

• Гол

• Гол

Ангел Миланов (ЦДНА)

Големият резултат, с който армейците победиха легците - 5:0, не може да се счита като реално отражение на показаната игра от двата отбора.

Отначало играта бе равностойна. ВВС дори пропусна няколко много изгодни положения за реализиране. След тридесетата минута ЦДНА запозна постепенно да налага надмощие. Нападението, подпомагано от отличния Божков, създаде редица критични положетня пред вратата на ВВС. Скоро Янков успя да открие резултата, а мако по-късно Миланов да покачи на 2:0.

След почивката играта на летците бе разстроена ЦДНА отбеляза още три гола чрез Янков, Димитър Миланов и Ангел Миланов спечели победата с 5:0. Летците не можаха да отбележат гол поради неточните си подавания и прекалените солови прояви на напалателите.