• 83мин

• 88мин

• 90мин

Рекорд на ЦДНА

За подчертаното игрово и териториално надмощие на софиянци говорят не само седемте гола, но и съотношението на ъгловите удари – 13:1 в полза на ЦДНА. Гъстотата на сливенския защитен блок през първото полувреме затрудняваше доста софийските нападатели. След почивката сливенци отвориха играта си – при 2:0 за ЦДНА те нямаше повече какво да губят. Софийските армейци използуваха добре разреждането в полето на гостите. С пробиви по крилата и пасове в дълбочина те често извеждаха стрелци в удобни позиции. Силният им натиск в последните минути донесе рекордните за новия шампионат цифри – 7:0.

Първото гостуване на сливенци в София направо разочарова. С това, което показаха вчера, те трудно могат да разчитат на успехи в „А“ група.