8. Никола Цанев (ЦДНА)

• 72мин

11. Контев (Марек)

В спокойно темпо - 2:1 за ЦДНА

В първата минута армейската врата бе поставена под сериозна заплаха. Начев подаде в коридор на Ганишев и той се озова срещу Найденов. Ударът му обаче бе лек и вратарят улови... Мина половин час след това без играчите да поднесат нещо особено на зрителите. ЦДНА правеше своите ходове еднообразно (подаваше се на най-близкия съиграч), не използуваше пълноценно крилата, не можеше да наложи безпрекословно своята воля на противника. „Марек“ действуваше в обичайния тактически вариант - 37-годишният Исаков „вършееше“ неуморен в средата на терена. Но за атаки напред гостите нямаха достатъчно сили - отбраната на ЦДНА обезвреждаше редките набези далеч от наказателното си поле. Постепенно армейците затегнаха обръча. Панайотов, който направи доста като организатор, опита остър удар, топката рекушира от нечий крак и се извиси пред вратата на „Марек“. Там най-добре отскочи Романов и, като използува неразчетеното излизане на Василев, откри резултата - 1:0. Малко по-късно Цанев ловко се провря през защитата на противника и увеличи на 2:0, което бе една реабилитация за няколко пропуска.

След почивката републиканският шампион, вече с два гола преднина, поддържаше едно спокойно темпо. На моменти „Марек“ използуваше пониженото му внимание и осъществяваше хубаво замислени комбинации. Гостите спечелиха ъглов удар и в настъпилото разбъркване Контев стреля ниско, при което топката срещна страничния стълб и влезе в мрежата - 2:1